Advert
Advert

'İstanbul Okurken' Kaç Sayfa

İstanbul Okurken projesiyle İstanbul kaç sayfa sürdüğünü öğrenmeye ne dersiniz?

'İstanbul Okurken' Kaç Sayfa
'İstanbul Okurken' Kaç Sayfa Nisan
Bu içerik 1139 kez okundu.

İstanbul'da yaşayanların ömrünün altı çizili cümlesidir: 'hayatım yollarda geçiyor'. Evden işe, okula nereye gidip dönerseniz dönün, İstanbul trafiğinden muzdarip olan onca insan yolları ulaşılır kılmak ve tahammül seviyelerini artırmak için binbir türlü çareye başvurur. Kimi uyuyarak bulur varacağı durağı, kimi telefon konuşmaları ve mesajlaşmalarıyla geçirir, kimiyse akıllı telefonlarından çoğumuzun yakından takip ettiği Candy Crush'ı oynayarak ve oyun isteği gönderip durarak bitirir. Lakin bunların haricinde bir de yol arkadaşı olarak kitapları seçenler vardır. Yaklaşık bir ay önce başlayan İstanbul Okurken projesinin objektifine de onlar takılır.

İstanbul Okurken bir proje. İstanbul'da toplu taşıma araçlarında bir anda karşınıza çıkıp sizi kitap okurken yakalayabilirler. Niyetleri oldukça hoşumuza giden arkadaşlar için ‘İstanbul’da toplu taşımada geçen vakti okuyarak değerlendirmek en iyi fikir' ve onlar da yolunu bu şekilde geçirenleri izinlerini alarak fotoğraflayıp aslında herkesi bir nevi okumaya da teşvik ediyorlar.

İstanbul Okurken'in objektifine takılmak isterseniz kitaplarınızı yanınıza almayı unutmayın. Ve gerçekten okuyun, göreceksiniz; dünya okudukça başka güzel!

Siteyi ziyaret etmek ve İstanbul'un yolları kaç sayfaymış, bu sayfalarda kimler varmış öğrenmek isterseniz buraya tıklayıp tüm bunları öğrenebilirsiniz.


Dipnot: İstanbul Okurken projesinin hiçbir kurumla bağlantısı yoktur ve üç kişilik gönüllü bir ekip (Gizem KendikDidem KendikDeniz Cem Önduygu) tarafından yürütülmektedir.

İletişim için istanbulokurken@gmail.com

Edebiyat Haberleri

İstanbul Okurken Oku Kitap Kitap Okurken İstanbul İstanbul Kaç Sayfa Gizem Kendik Didem Kendik Deniz Cem Önduygu
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
Edebiyat Haberleri'nin Dört Yeni Anketi Yayında
Edebiyat Haberleri'nin Dört Yeni Anketi Yayında