Advert
Advert

Mustafa Kutlu Görevi Devretti

Kurulduğu günden bu yana Mustafa Kutlu'ya emanet olan Dergah Dergisi'nin yeni yayın yönetmeni, "Burası edebiyatın kaptan köşkü" diyen Ali Ayçil oldu.

Mustafa Kutlu Görevi Devretti
Mustafa Kutlu Görevi Devretti Nisan
Bu içerik 2002 kez okundu.

Dergah Dergisi'nde yeni bir dönem başlıyor.  25 yıl evvel yayın hayatına başlayan Dergah Dergisi'nin başındaki isim olan Mustafa Kutlu, 'kaptan köşkünü' yetiştirdiği yeni nesle bıraktı. Dergah'ın başında bundan sonra şair-yazar Ali Ayçil olacak.

Degah Dergisi'nin Aralık sayısında bir veda yazısı yayınlayan Mustafa Kutlu o yazıda şunları ifade etti: "İlk sayısını Mart 1990'da çıkardığımız Dergah Dergisi'nin yazı işleri görevinden ayrılıyorum. Tanıyanlar bilir, uzun vedaları sevmiyorum. Görevi Ali Ayçil yürütecek. Ayçil'in ismini Asım Erverdi'ye ben teklif ettim. Tüm sorumluluk artık ona aittir. Bu yirmi beş yıl nasıl geçti? Rüzgar gibi. Geçen zaman içinde kimin kalbini kırdım, kimi üzdüysem hakkını helal etsin. Ben eğer varsa hakkım, helal ediyorum. Cenab-ı Hak yar ve yardımcımız olsun."

Derginin kurucusu ve Dergah Yayınları'nın sahibi Ezel Erverdi ise Kutlu'nun bu kararı için "Yöneticilikten emekli olunur ama yazarlıktan asla. Okuyucuları gibi ben de yeni kitaplarını bekliyorum" değerlendirmesini yaptı.

Dergâh Dergisi Dergâh Yayınları Mustafa Kutlu Ali Ayçil Edebiyatın Kaptan Köşkü
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
Edebiyat Haberleri'nin Dört Yeni Anketi Yayında
Edebiyat Haberleri'nin Dört Yeni Anketi Yayında