Advert
Advert

2015 ‘TÜBA Ödülleri’ Sahiplerini Buldu

2015 Yılı Türkiye Bilimler Akademisi Ödülleri, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen törende sahiplerine verildi.

2015 ‘TÜBA Ödülleri’ Sahiplerini Buldu
2015 ‘TÜBA Ödülleri’ Sahiplerini Buldu Nisan
Bu içerik 1166 kez okundu.

2015 TÜBA 'Uluslararası Akademi', GEBİP ve TEÇEP Ödülleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde 14 Aralık 2015 tarihinde düzenlenen törenle Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde  sahiplerine tevdi edildi.

Düzenlenen törende; Fen ve Mühendislik Bilimleri alanında Avusturya Linz Johannes Kepler Üniversitesi Öğretim Üyesi Niyazi Serdar Sarıçiftçi, Sağlık ve Yaşam Bilimleri kategorisinde Kanada Toronto Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Pakistan Ağa Han Üniversitesi Kadın ve Çocuk Sağlığı Mükemmeliyet Merkezi Direktörü Zülfiqar Ahmad Bhutta, Sosyal ve Beşeri Bilimler kategorisinde İstanbul Şehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Mehmet Genç, almaya hak kazandıkları TÜBA Akademi Ödülleri’ni Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın elinden aldılar.

Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanları Ödül Programı (GEBİP) alanında 38, Bilimsel Telif ve Çeviri Eser Ödül Programı (TEÇEP) alanında 19 bilim insanı ise ödüllerini, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akar, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. A. Arif Ergin ve Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan’ın elinden aldılar.

TÜBA Akademi Ödülleri’nin yanı sıra Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanları Ödül Programı (GEBİP) alanında 38. Bilimsel Telif ve Çeviri Eser Ödül Programı (TEÇEP) alanında 19 bilim insanı da ödüllerini, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akar, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. A. Arif Ergin, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan’ın elinden aldılar.

TÜBA Uluslararası Akademi GEBİP TEÇEP Ödülleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bilimsel Telif ve Çeviri Eser Ödül Programı Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanları Ödül Programı
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
Edebiyat Haberleri'nin Dört Yeni Anketi Yayında
Edebiyat Haberleri'nin Dört Yeni Anketi Yayında