Advert
Advert

Cins Dergisi'ne Ağır Eleştiri

Celal Fedai sosyal medya hesabından Cins Dergisi için ağır eleştirilerde bulundu.

Cins Dergisi'ne Ağır Eleştiri
Cins Dergisi'ne Ağır Eleştiri Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 2109 kez okundu.

"20 yıldır eğitim öğretimle uğraşan ve her geçen yıl öğrencilerinin müthiş bir hızla yozlaştığını görüp üzülen bir muallim olarak, bir zamandan beridir, kendi hesabı için tüm kutsalları tahrif eden postmodern popülist bir zihniyetten bahsediyoruz.

İşine gelmeyenler meseleyi doğal olarak kişilere indirgeyerek bulanıklaştırmak istiyor. Oysa bu bir zihniyet çürümesidir. Kişilerin adının şu ya da bu olmasının bir önemi yoktur. Bugün bu, yarın şu olur. Lakin mutlaka bir an önce terk edilmesi gerekir. Yoksa çıkarı için Mehmet Akif'i bile kullanabilen bu zihniyet, yüzyılların birikimini kurutur.

Nitekim Türkiye'de düşünce ve edebiyat böylesi bir dekadansın (çürümenin) içinden geçiyor şu günlerde. Gazeteler, televizyonlar, dergiler bu zihniyeti yayıyor. Gençler de bunun rağbet gördüğünü düşünüp aynen böyle olmaya başlıyor. Tecrübelerime dayanarak söylüyorum: Son 115 yılda Bihter'i okuyarak onun gibi olan milyonlarca kadın oldu. Bu Cins'in zihniyeti son 10 yılda zaten binlercesini türetmişti.

Şimdi adı Cins konmuş milyonlar Türkiye'deki koca bir nesli çarpık zihinli tiplere dönüştürecektir. Esasen zaten dönüşmüş durumdadır. 
Bu nesille Türkiye, hiçbir yükü taşıyamaz. Yazık ki ne yazık!..."

Cins Dergi Celal Fedai Eleştiri Aylık İşaret Dergisi
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
Edebiyat Haberleri'nin Dört Yeni Anketi Yayında
Edebiyat Haberleri'nin Dört Yeni Anketi Yayında