Advert
Advert

Bedri Rahmi Eyüboğlu Hikaye Ödülü Sahibini Buldu

Çorum İskilip Kaymakamlığı'nca düzenlenen Bedri Rahmi Hikaye Yarışması'nın ödül töreni yapıldı.

Bedri Rahmi Eyüboğlu Hikaye Ödülü Sahibini Buldu
Bedri Rahmi Eyüboğlu Hikaye Ödülü Sahibini Buldu Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 1907 kez okundu.

İskilip Kaymakamlığı tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ve 437 eserin yarıştığı ikinci Bedri Rahmi Eyüboğlu Hikaye Yarışması Ödül Töreni 11 Aralık 2015 Cuma günü düzenlenen programla gerçekleştirildi.

Programın ilk kısmı, Çatalkara Kültür ve Sanat Evi'nde Ressam Keziban Yıldırım’ın “Umut Adına Masallar” adlı sergisi ile başladı. Programa İskilip Kaymakamı Şuayib Gürsoy, Belediye Başkanı Recep Çatma, Garnizon Komutanı Albay Çetin Öçal, İskilip Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Muammer Cengil, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müşaviri Prof. Dr. Recep Kaymakcan, protokol mensupları, davetliler ve çok sayıda sanatsever katıldı. Ressam Keziban Yıldırım’ın eserleri katılımcılardan yoğun ilgi gördü.

Programın ödül töreninden oluşan ikinci kısmı İskilip Metin Alkan Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu'nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı'mızın okunması ile başladı. Burada konuşan Kaymakam Şuayib Gürsoy hikaye yarışmasına birçok farklı ilden ve hatta İran, Azerbaycan ve çok sayıda Avrupa ülkesinden katılım olduğunu, bu yarışmanın İskilip’in tanıtımına büyük katkı sağladığını, yarışmanın amatör ruhla ama profesyonel yarışmalardan geri kalmayacak kalitede gerçekleştiğini, ödül alan eserlerin bir kitapta toplandığını belirterek “Etkinliklerimizde isim kullanma hakkını verdiği için başta Hughette Eyüboğlu olmak üzere jüri üyelerine, yarışmayı eserleri ile zenginleştiren yazarlara ve tüm katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi.

Caner Menemencioğlu’nun hazırladığı Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun İskilip anılarını konu alan kısa film gösteriminin ardından yarışmada dereceye girenlerin ödül ve belgeleri takdim edildi. Başarı ile hazırlanan ve yoğun ilgi gören program burada son buldu.

Ressam Keziban Yıldırım’ın Çatalkara Kültür ve Sanat Evindeki sergiyi bir hafta süreyle açık kalacak.

İskilip Kaymakamlığı

Bedri Rahmi Eyüboğlu Hikaye Yarışması Bedri Rahmi Eyüboğlu Hughette Eyüboğlu Hikaye Yarışması Hikaye Ödülü İskilip Kaymakamlığı
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
Edebiyat Haberleri'nin Dört Yeni Anketi Yayında
Edebiyat Haberleri'nin Dört Yeni Anketi Yayında