Advert
Advert

Türk Edebiyatında Varlık Dergisi ve 2015 Yaşar Nabi Nayır Gençlik Ödülleri

2015 Yaşar Nabi Nayır Gençlik Ödülleri Töreni ile "Varlık Dergisi ve Akımlar Paneli" 26 Aralık Cumartesi saat:14.oo'te Kadıköy'de Tarih Edebiyat Sanat Kütüphanesi'nde!

Türk Edebiyatında Varlık Dergisi ve 2015 Yaşar Nabi Nayır Gençlik Ödülleri
Türk Edebiyatında Varlık Dergisi ve 2015 Yaşar Nabi Nayır Gençlik Ödülleri Nisan
Bu içerik 1160 kez okundu.

1933 Temmuz’unda ilk sayısı çıkan Varlık Edebiyat ve Sanat Dergisi, Cumhuriyet Türkiyesi’nin en uzun soluklu edebiyat dergisidir. Önde gelen birçok şair ve yazarın ilk ürünleri Varlık dergisinde yayımlanmıştır. Bu anlamda Varlık dergisi, Cumhuriyet dönemi edebiyatımız adına bir okul işlevi görmüştür.

1979 yılında Kültür Bakanlığı Büyük Ödülü’ne layık görülen Yaşar Nabi Nayır’ın kurduğu yayıncılık geleneği bugün de devam etmektedir. Varlık dergisi hâlen Enver Ercan’ın yönetiminde, her ay edebiyat, kültür, toplum ya da siyaset gündeminden bir "özel dosya", usta kalemlerden yazı, öykü ve şiirler, yeni imzalar ve kapsamlı bir kitap eki ile çıkmakta ve “en çok okunan edebiyat ve kültür dergisi” olma özelliğini korumaktadır.

25 Aralık 1908 doğumlu Yaşar Nabi Nayır’ı doğumunun 107'nci yılında saygıyla anıyor ve edebiyat dünyamızın önde gelen isimleriyle Varlık dergisinin edebiyat dergiciliğindeki yerini konuşuyoruz.

Baki Ayhan T., Şeref Bilsel, Enver Ercan, Nilay Özer ve Gonca Özmen'in konuşmacı olarak yer alacağı etkinliğe tüm edebiyatseverler davetlidir.

Tarih: 26 Aralık 2015

Saat:14:00

 

Mekan: Tarih, Edebiyat ve Sanat Kütüphanesi

Varlık Dergisi Kadıköy Belediyesi Yaşar Nabi Nayır Yaşar Nabi Nayır Gençlik Ödülleri
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
Edebiyat Haberleri'nin Dört Yeni Anketi Yayında
Edebiyat Haberleri'nin Dört Yeni Anketi Yayında