Advert
Advert

Halil Soyuer Şiir Yarışması

Balıkesir/Havran Belediyesi ve Kazdağı Şairleri Grubu Şair Halil SOYUER anısına ödüllü şiir yarışması düzenlemektedir.

Halil Soyuer Şiir Yarışması
Halil Soyuer Şiir Yarışması Nisan
Bu içerik 6022 kez okundu.

KONUSU: Yarışmada konu ve ölçü sınırlaması yoktur.

AMACI: 

Havran'ın büyük bir kültürel değeri olan Şair Halil Soyuer'i anmak ve genç kuşaklara tanıtmak amacıyla Halil Soyuer anısına şiir yarışması düzenlemek, yarışma sonucunda şiir dosyası oluşturularak zaman içinde bu dosyanın kitaplaştırılması ve Türk şiirine, Türk edebiyatına kazandırılması, Türkçemize ve Türk diline hizmet etmek.

Yarışma 16 (on altı) yaş üzeri herkese açıktır. Katılımcılar için herhangi bir şehir veya bölge sınırlaması yoktur. Yurt içi ve yurt dışından katılımlar mümkündür. Seçici kurul üyeleri ve üyelerin yakınları yarışmaya katılamaz.

KATILIM ŞARTLARI

1. Her yarışmacı, yarışmaya en çok üç '3' şiirle katılabilir. Biçim ve konu yönünden herhangi bir sınırlama yoktur. Daha önce herhangi bir yarışmadan derece almış şiirlerle başvuru yapılamaz.
2. Yarışmaya rumuz ile katılınacaktır. Rumuz şiirin ilk sayfasında sol üst köşeye yazılacak, yarışmaya katılan kişinin T.C Kimlik no, kimlik ve adres bilgileri, telefonu, email adresi, eser(ler)in adı yazılıp zarfın içerisine konulacak, zarfın üzerine sadece rumuz yazılacaktır. Yarışmaya mail ile katılacak yarışmacılar havranhalilsoyuersiir@gmail.com adresine iki sayfa halinde şiirlerini gönderecekler, ilk sayfada şiir(ler) ve rumuz, ikinci sayfada kimlik bilgileri bulunacaktır.
3. Şiirler bilgisayarla word formatında A4 kâğıda, Times New Roman yazı tipi ile 12 punto'yla ya da okunaklı el yazısıyla A4 kâğıda yazılmış olmalıdır.
4. Yarışmaya katılan şiirler eser sahibine geri verilmeyecektir. Eserlerden uygun görülenler, herhangi bir telif hakkı iznine gerek kalmaksızın, istendiği takdirde yarışmayı düzenleyen kuruluş tarafından bir kitapta toplanabilir, dergi, gazete veya web sayfasında yayımlayabilir.
5. Yarışmaya katılan eserler üzerinde seçici kurul tarafından dilbilgisine ilişkin düzenleme yapılabilir.
6. Yarışmaya katılan eserler jüri üyelerinin takdir edeceği puanların aritmetik ortalaması ile belirlenecektir.
7. Yarışmaya şiir gönderen şairler bu şartları kabul etmiş sayılacaktır.

ÖDÜLLER: Para ödülü, plaketler.

Birincilik Ödülleri:750 TL + Plaket
İkincilik Ödülleri: 500 TL + Plaket
Üçüncülük Ödülleri: 300 TL + Plaket
Özendirme Ödülü: 200 TL Plaket

Eserler 5 Ocak 2015 tarihine kadar Balıkesir/Havran Belediyesi'ne elden veya kargo, posta yoluyla teslim edilecektir. Bunun yanında bu yarışma için özel olarak kullanılacak olan havranhalilsoyuersiir@gmail.com email adresine de şiirler gönderilebilecektir. Posta veya kargodaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

Ödül töreni 16 Ocak 2015 Cumartesi Halil Soyuer'i Anma Günü etkinliklerinde Havran Belediyesi Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecektir.

 

Detaylı bilgi için tıklayın.

 

Balıkesir Belediyesi Havran Belediyesi Kazdağı Şairleri Grubu Halil Soyuer Şiir Yarışması Ödüllü Şiir Yarışması
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bedri Çınar     2016-01-16 Afişteki tarihlerle metindeki tarihler uyuşmuyor. O afişi kim yapmış acaba? Çünkü yarışma filan olmadı, gerçekleşmedi. Bugün güya sonuçlanması gerekiyordu. :)
Çetin Duran     2016-01-04 Bu hayatım hep böyle yanında geçse.Bir ömür yüzüne baksam doyamam.Ömrüme bin yıl süre verilse.Sensiz olacaksa yaşayamam.Tertemiz hislerime bi gem vurulsa.Sana olan hislerimi saklayamam.Uğrunda müebbet hapis verilse.Sensiz bir gün bile katlanamam.Bu can bu tende senin içinse.senden asla vazgeçmem.mecnun leyla yı nasïl sevmişse.Sevgimden asla taviz vermem.Ferhat Kamber kerem gibiyse.Gerekirse uğrunda ölürüm.Ïşte bir tanem ben seni böyle bütün aşklardanda üstün görürüm.
Dilek     2016-01-01 Yalnız e posta ile gönderim yeterli midir? İyi çalışmalar...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
Edebiyat Haberleri'nin Dört Yeni Anketi Yayında
Edebiyat Haberleri'nin Dört Yeni Anketi Yayında