Advert
Advert

Şehir Tiyatroları'nın Başına Süha Uygur Geldi

Erhan Yazıcıoğlu'nun istifasının ardından boşalan Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmenliği görevine Süha Uygur atandı.

Şehir Tiyatroları'nın Başına Süha Uygur Geldi
Şehir Tiyatroları'nın Başına Süha Uygur Geldi Nisan
Bu içerik 1006 kez okundu.

Erhan Yazıcıoğlu'nun istifa ederken yaptığı açıklamalar, yerine gelecek sanatçıyı da zor durumda durumda bırakacak nitelikteydi. Erhan Yazıcıoğlu'nun istifasının ardından boşalan Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmenliği görevine Süha Uygur atandı.

Erhan Yazıcıoğlu, ‘Son(suz) Öykü’ oyununun galasında veda etmişti. Oyunun sonunda sahneye çıkan Yazıcıoğlu, “Çok güzel bir oyun izledik ama bu 48 yıllık sahne hayatımın son konuşması. 48 yıllık sahne hayatımın son buluşması. Şehir Tiyatroları’na veda ediyorum. Ne yazık ki beni bu hale getirdiler. Canımı verdim, hayatımı verdim ama ne yazık ki bazı arkadaşlarıma yaranamadığım gibi yönetime hiç yaranamadım. Belki de onlara çok ters gelen biriydim. Bundan sonra yoğurdu üfleyerek yiyecekler. Ama siz Kadıköylüler benim hayatımda her zaman yer alacaksınız. Çünkü siz karanlığa yar olmaya aday ülkemin aydınlık insanlarısınız.” sözleriyle sahnelere veda etmişti.

Erhan Yazıcıoğlu Şehir Tiyatroları Süha Uygur Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmenliği
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Edebiyat Haberleri'nin Dört Yeni Anketi Yayında
Edebiyat Haberleri'nin Dört Yeni Anketi Yayında
Çıra Yayınları Edebiyat Serisi İle Geliyor
Çıra Yayınları Edebiyat Serisi İle Geliyor