Advert
Advert

Cinsel İçerikli İfadeler Taşıyan 'Aile Çay Bahçesi' Toplatıldı

Bolu Valiliği tarafından ‘Okuyorum’ projesi kapsamında lise öğrencilerine dağıtılan Yekta Kopan’ın ‘Aile Çay Bahçesi’ kitabını, ‘cinsel içerikli’ ifadelere yer verildiği iddiasıyla toplatıp dağıtımıyla ilgili soruşturma başlattıldı.

Cinsel İçerikli İfadeler Taşıyan 'Aile Çay Bahçesi' Toplatıldı
Cinsel İçerikli İfadeler Taşıyan 'Aile Çay Bahçesi' Toplatıldı Nisan
Bu içerik 974 kez okundu.

Valilik tarafından öğrencilerin okuma alışkanlığı kazanması amacıyla başlatılan ve seçilen her kitabın yazarının öğrencilerle buluşturulmasını da içeren projenin bu yılki bölümünde, Yekta Kopan’ın 2013′te yayımlanan ‘Aile Çay Bahçesi’ adlı romanı seçildi.

"Aile Çay Bahçesi", İl Milli Eğitim Komisyonu’ndan geçerek öğrencilere aldırıldı. Öğretmenlerin projeyi öğrencilere duyurması ve kitabın satılmasının hemen ertesi gününde bir okulda 14 yaşındaki bir kız çocuğunun ağlayarak kitabı okul müdürüne şikâyet etmesiyle okutulan kitapla ilgili inceleme başlatıldı.

Bolu Valiliği, lise öğrencilerine yönelik başlatılan “Okuyorum” projesi kapsamında dağıtılan Yekta Kopan’ın "Aile Çay Bahçesi" kitabını, "cinsel içerikli" ifadelere yer verdiği iddiasıyla toplatarak, kitabın dağıtımıyla ilgili soruşturma başlattı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu, kitap seçiminin Milli Eğitim Müdürlüğü ile ilgisi olmadığını söyledi. Çavuşoğlu, proje kapsamında yazarı Bolu'ya davet ettiklerini, ancak kitap seçimini öğrenci ve öğretmenlere bıraktıklarını belirtti. Kitabın sadece bir okulda bir sınıfta dağıtıldığını belirten Çavuşoğlu, yanlışlığın fark edilmesinden sonra da toplatıldığını aktardı.

Aile Çay Bahçesi Yekta Kopan Cinsel İçerikli Kitap Bolu Valiliği
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
Edebiyat Haberleri'nin Dört Yeni Anketi Yayında
Edebiyat Haberleri'nin Dört Yeni Anketi Yayında