Advert
Advert

Türkiye'de Bir İlk: 'Kitaplı Koltuk'

Salihli Güven Turizm ve Milli Egemenlik Ortaokulu'nun işbirliğiyle örnek olacak bir proje hayata geçti: 'Kitaplı koltuk projesi'.

Türkiye'de Bir İlk: 'Kitaplı Koltuk'
Türkiye'de Bir İlk: 'Kitaplı Koltuk' Nisan
Bu içerik 1052 kez okundu.

Şehirler arası otobüs yolculuklarında seyahatleri daha nitelikli kılmayı ve kitap okuma alışkanlığını arttırmayı amaçlayan ulusal bir sosyal sorumluluk projesi olarak düşünülen 'Kitaplı Koltuk Projesi' için Milli Egemenlik Ortaokulu Okul Müdürü Muhammet Demir şunları söyledi:
" 'Kitaplı koltuk projesi' kapsamında, yürütme kurulumuz tarafından seçilen değerler eğitimi içerikli kitaplar Salihli Güven Turizm'in işbirliği ile proje kapsamında otobüslerin her bir koltuğuna yerleştirilecek bu sayede yolculuklarda yeni bir alternatif olarak yolcuların beğenisine sunulacaktır.  Projemizin ve okulumuzun tanıtımlarıyla kaplanan kitapların yolculuk boyunca yolcularmız için bir sohbet arkadaşı olacağını düşünüyoruz."

Salihli Güven Turizm yönetim kurulu başkanı Ahmet Manav: “Günlük hayatımızda çocukalarımızın ve halkımızın elektronik ortama çok bağlı kalarak, okuma kültürünün azaldığı fikriyle yola çıktık. Milli Egemenlik Ortaokulu'yla bu projeye imza attık. Yolcularımızın ve çocuklarımızın kitap okuma alışkanlığına katkıda bulunduğumuz için firmam ve şahsım adına  çok mutlu olduğumuzu belirtmekteyim” dedi. 

Bu örnek projenin ülkemizde büyüyerek her ilimize ulaşmasını temenni ediyor ve bu sosyal sorumluluk projesinde imzası olan herkese teşekkür ediyoruz.

Salihli Güven Turizm Milli Egemenlik Ortaokulu Ahmet Manav Muhammed Demir Kitaplı Koltuk Türkiyede İlk Kitap
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
Edebiyat Haberleri'nin Dört Yeni Anketi Yayında
Edebiyat Haberleri'nin Dört Yeni Anketi Yayında