Advert
Advert

Şimalden Bir Ses; Halk Edebiyatı Dergisi

‘Halk Edebiyatta birleşecek!’ Sloganıyla birleştirici bir güç olarak doğan Halk Edebiyatı Dergisi, üç kuşağı da aynı sofrada birleştiriyor.

Şimalden Bir Ses; Halk Edebiyatı Dergisi
Şimalden Bir Ses; Halk Edebiyatı Dergisi Nisan
Bu içerik 1835 kez okundu.

Haziran 2014’de yayım hayatına başlayan iki aylık Halk Edebiyatı Dergisi, Ocak-Şubat 2016 tarihli 10.sayısı çıktı.

‘Halk Edebiyatta birleşecek!’ Sloganıyla birleştirici bir güç olan dergi, üç kuşağı da aynı sofrada birleştiriyor. Geleneksel edebiyattan gücünü alıp güncelle yoğrularak çağın insanını büyüleyen dergi, alanında tek olma özelliği taşıyor. Bu sayıda ise öne çıkan yazılar şöyle:

Bâbıâli’nin en çok sevilen ve sayılan simâlarından olan ve dil, kültür, edebiyat konularında çalışmalarıyla çok değerli gazeteci yazar ‘kalem efendisi Osman Akkuşak’ ile Mehmet Nuri Yardım’ın mülakatı; Hikâyeci Şenol Tombaş’ın kaleminden ‘Korsan Taksi Hikâyesi’; Araştırmacı Yazar Mehmet Ballı’nın araştırma yazısı ‘ABD’de Kanuni Kürsüsü ve Meritokrasi’; Filiz Çırpıcı’dan deneme ‘Rubaileriyle Ömer Hayyam’; Ahmet Duran’ın Dursun Ali Akınet ile röportajı ‘Şimalden Bir Ses’; Talat Özer’den inceleme yazısı ‘Beşikten Mezara Halk İnançlar’; Bestami Yazgan’dan ‘Yürek Yoklaması’ şiiri ve Yusuf Dursun’dan ‘Dur Diyelim Dur’ şiiri… ve masal, mizah, mani, folklor… dolu dolu halk edebiyatından çeşniler sunuyor.

Halk Edebiyatı Dergisi İletişim Adresi: halkedebiyatidergisi@hotmail.com

Halk Edebiyatı Dergisi Halk Edebiyatta Birleşecek Edebiyat Dergisi
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
Edebiyat Haberleri'nin Dört Yeni Anketi Yayında
Edebiyat Haberleri'nin Dört Yeni Anketi Yayında