Advert
Advert

Kültür Sanat ve Edebiyatın Yeni Mekanı: Art Jurnal

artjurnal.com Şubat 2016 itibariyle yayın hayatına başladı.

Kültür Sanat ve Edebiyatın Yeni Mekanı: Art Jurnal
Kültür Sanat ve Edebiyatın Yeni Mekanı: Art Jurnal Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 831 kez okundu.

Siteye ulaşmak için tıklayın!

(Tanıtım bülteninden...)

Kültür – sanat ve edebiyatın 
yeni mekanı artjurnal.com yayına başlıyor.

Sitenin kurucuları amaçlarını şöyle özetliyor: Edebiyat, kültür ve sanat; su gibi, hava gibi, ekmek gibi ertelenemez, geçiştirilemez, yerine başka bir şey ikame edilemez hayatî bir ihtiyaç. İnsanın kendisiyle, başka insanlarla ve kendi dışında kalan diğer tüm varlıklarla derin ve sahici ilişkiler kurabilmesi, kültürel ve sanatsal damarların beslenmesine, açık tutulmasına bağlı. Bunun için artjurnal.com’un merkezinde kültür, sanat ve edebiyat var.

 

Site, online aşamaya gelinceye kadar site birkaç kez şekil değiştirmiş. Nihai format, 6 ay önce belirlenmiş. Edebiyat ve sanatla hemhâl olanlar için içerik üretmeyi amaçlayan artjurnal.com, internet dünyasında kültür – sanatla ilgili üretilen içeriklerin niteliğini artırmayı, böylelikle benzer sitelerden ayrışmayı amaçlıyor. Site, Türkiye’de ve dünyadaki önemli kitap fuarlarından haberlerle zenginleştirilecek. Özellikle İstanbul’daki kültür - sanat etkinliklerinden anında haberdar olma imkanı sağlayacak. Kültür ve sanatın nabzını, artjurnal.com ölçecek.

 

artjurnal.com’un merkezinde kitaplar var. Son çıkanlar, çok satanlar, yerini bulamayan kitaplar, unutulan kitaplar, eskimeyen kitaplar, popüler kitaplar, yeni kitaplar,birkaç kez okunması gereken kitaplar, okumasanız da olur diyeceğiniz kitaplar... Sonuçta kitaplar var. Kitap eleştirileri işin erbapları tarafından yapılacak. Eleştirilerin dozunu ideolojik argümanlar değil, sanatsal kriterler belirleyecek.

 

artjurnal.com; kültür, sanat ve edebiyat dünyasından ünlü simalarla söyleşiler gerçekleştirecek. Söyleşiler, sevdiğiniz yazarların yazma serüvenini, son üretimlerini, devam eden çalışmalarını, okuyucular için önerdiği kitapları ve daha pek çok özel paylaşımları izleyicisine aktarıyor.

 

Düzenli olarak yayınlanacak söyleşilerde Türkiye’nin en önemli kültür – sanat, edebiyat insanları konuşacak. Bunun yanı sıra takipçilerin oluşturacağı videolar artjunal.com’un içinde yer bulacak. Takipçiler okudukları kitaplarla ilgili eleştiri ve tavsiyelerini çektikleri videolar aracılığıyla aktaracaklar.

 

Yazarlarla okuyucuları online platformda buluşturacak olan artjurnal.com, facebook, twitter ve instagram’dan da takip edilebilecek.

Art Jurnal ArtJurnal artjurnal artjurnal.com
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
Edebiyat Haberleri'nin Dört Yeni Anketi Yayında
Edebiyat Haberleri'nin Dört Yeni Anketi Yayında