Advert
Advert

Mart'ta Yeni Bir Dergi Geliyor: Çevrimdışı İstanbul

Genellikle haber içerikli olan ve haftalık yayın yapan dergiler bir bir kapanırken, bildiğimiz dergi formatı değişiyor. Edebiyat dergilerinin de (bir kısmı hariç) pek çoğu birbiri ardına kapanıyor. Böyle bir ortamda, haberi, eleştiriyi, kültür/sanat/edebiyat içeriğini, görsel malzemeyi bir arada okura sunan yeni bir format ortaya çıktı. Gazete bayilerindeki dergi raflarında bu tür dergileri görüyoruz. Bu dergilerin ortak bir özelliği var: Hiçbiri amatör değil.

Mart'ta Yeni Bir Dergi Geliyor: Çevrimdışı İstanbul
Mart'ta Yeni Bir Dergi Geliyor: Çevrimdışı İstanbul Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 1549 kez okundu.

Genellikle haber içerikli olan ve haftalık yayın yapan dergiler bir bir kapanırken, bildiğimiz dergi formatı değişiyor. Edebiyat dergilerinin de (bir kısmı hariç) pek çoğu birbiri ardına kapanıyor. Böyle bir ortamda, haberi, eleştiriyi, kültür/sanat/edebiyat içeriğini, görsel malzemeyi bir arada okura sunan yeni bir format ortaya çıktı. Gazete bayilerindeki dergi raflarında bu tür dergileri görüyoruz.

Bu dergilerin ortak bir özelliği var: Hiçbiri amatör değil. Türkiye genelinde dağıtıma giren ve oldukça yüksek sayıda basılan dergilerin ciddi sermayeler ile yayın hayatına başladıklarını söylemeye gerek var mı bilmiyoruz. Yazar kadroları da benzer şekilde güçlü isimlerden oluşuyor. Şiir kitaplarının satmadığı bir edebiyat ortamında şiiri okura ulaştırmayı başaran dergiler bunlar. Her birinin takipçi sayısı birkaç ilin nüfusu kadar... Popüler kültüre/edebiyata son bir iki yıldır bu dergiler yön veriyor dersek yeridir...

Henüz yayın politikası hakkında net bir bilgiye sahip olmasak da Mart ayında ilk sayısı çıkacak olan Çevrimdışı İstanbul'un da bu "güçlü" dergilerden biri olacağını tahmin ediyoruz. 

Zira derginin sosyal medya hesabından paylaşılan ilk ileti de şu şekilde:

"Edebiyat dergimiz #Çevrimdışıİstanbul yakında ilk sayısıyla çıkıyor. Mart ayında, güçlü bir kadroyla evrene merhaba diyeceğiz."

Dergi, popüler kültür değil edebiyat içeriği sunacağını da belirtmiş aynı hesaptan. 168 sayfa çıkacak olan ilk sayı "edebiyatı özleyen okur için" gelecekmiş. 

İlk sayıda yer aldığını duyuran iki istanbul escort isim, Kadir Aydemir ve Barış Çağrı Genç...

Edebiyat Haberleri olarak Çevrimdışı İstanbul'a yayın hayatında başarılar dileriz. 


Edebiyat Haberleri (14.02.2016)

Çevrimdışı İstanbul
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
Edebiyat Haberleri'nin Dört Yeni Anketi Yayında
Edebiyat Haberleri'nin Dört Yeni Anketi Yayında