Advert
Advert

Hayal Bilgisi Dergisi 20. Sayısında

Hayal Bilgisi'nin Sezai Karakoç kapağıyla çıkan Bahar 2016 sayısı hakkında detaylı bilgi haberimizde!

Hayal Bilgisi Dergisi 20. Sayısında
Hayal Bilgisi Dergisi 20. Sayısında Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 1301 kez okundu.
HAYAL BİLGİSİ'NE ABONE OLMAK İÇİN TIKLAYIN!

Hayal Bilgisi, bu bahar şiir açıyor!

"Belki kötülükleri tamamen bitiremeyiz ama iyilikleri çoğaltabiliriz."

Hayal Bilgisi, 20. sayısında, Sezai Karakoç'un yolumuzu aydınlatan yukarıdaki sözünü merkeze alarak okuru karşılıyor.

Hayatlarını "iyilik" üzerine inşa ediyoruz dergi ekibi Sezai Karakoç'un Ahmet Uzun tarafından çizilen portresini kapağına taşıyor.

20. sayısı ile tüm Türkiye'deki 200 halk kütüphanesinde okurla buluşacak olan Hayal Bilgisi, görme engelli edebiyat severler için QR kod uygulaması ile sesli dergi olarak çıkıyor.

30 şairden 30 şiirin yer aldığı bu sayı, bir nevi şiir bahçesi sunuyor okura.

Her sayısında okur ve yazarlarına iyilik önerileri sunan Hayal Bilgisi, bu sayıda oldukça önemli bir iyilik projesi ile karşımıza çıkıyor. En büyük hayali "kendisine ait bir kütüphane" olan çok başarılı yetim bir kız öğrenci için okur ve yazarlarının desteğiyle 100 kitabı olan bir kitaplık hazırlıyor.

Yeni sayıda, Kitap Esirgeme Kurumu'ndaki bir kitabın başından geçenleri anlatan öyküsüyle ve "kötülerin kalbi nefret edecek çalışmaktan" diye başlayan şiiriyle bir 5. sınıf öğrencisinin edebiyat yeteneğini keşfediyoruz.

Ahmet Kurbani Özdaş'ın kaleme aldığı "Mısır'dan Erciş'e Mehmet Akif'ten Mektuplar" dergide dikkat çeken yazılardan biri.

Son dönemlerde, Kösem Sultan ve Piri Reis hakkında iki kitaba imza atan Hollanda'da yaşayan Şeyda Koç ile yapılan söyleşi de dergide yer alıyor.

"Mevzubahis" sayfalarında her sayıda sosyal medya takipçilerine çeşitli sorular sorup cevaplarını yayınlayan Hayal Bilgisi, bu sayıda "İyilikleri nasıl çoğaltabiliriz?" sorusuna verilen önemli cevapları yayınlıyor.

Dergi editörlerinin hazırladığı Sezai Karakoç ile ilgili pek çok inceleme ve derlemeye Hayal Bilgisi'nin 20. sayısında ulaşabilirsiniz.


20. SAYIDA YER ALAN YAZARLAR

Ahmet Uğur Solak, Abdulkadir Üstündağ, Cihat Şit, Sema Yıldırım, Kevser Evsen, Mustafa Uçurum, Cihat Albayrak, Nur Aydoğdu, Ercan Ata, Meltem Dağcı, Fatma Erkul, Beyza Hilal Nur Dindar, Emine Yıldız, Özgün Ergin, Yusuf Yılmaz, Ayşe Ünsal, Ahmet Kurbani Özdaş, Şeyda Koç, Erdal Şahin, Zeki Altın, Aycan Solak, Arif Onur Solak, Abdurrahman Adıyan, Mücahit Akıncı, Tunay Özer, Yusuf Gökbakan, Tuğba Celikkaya, Devrim Horlu, Şakir Kurtulmuş, Adige Batur, Arzu Şimşek, Faruk Yiğit Araz, Mervan Söylemez, Mustafa Işık, Mimar Sinan Elter, Ali Osman Okumuş, Mehmet Türkmen, Atillahan Erdağ, Gülşen Çağan, Süleyman Bozkurt, Naciye Özkan, Aydın Uzkan, Bayram Zıvalı, Gürhan Bıyıklı, İsmail Sözüdönmez, Murat Toluk, Ayşe Arıkan, Lütfi Demir, Esra Pak, Seçil Oğuz, Fuat Uçar, Burcu Sancak Çalışkan, Muammer Gül, Muhammed Emin Metin, Şener Öktem, Samet Zenginoğlu


İletişim:

ayse-cihat@hotmail.com
http://www.hayalbilgisi.com
05056351554
Hayal Bilgisi Hayal Bilgisi Dergisi Hayal Bilgisi Edebiyat Dergisi Hayal Bilgisi 20 20. Sayı Sayı 20 Sezai Karakoç
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
Edebiyat Haberleri'nin Dört Yeni Anketi Yayında
Edebiyat Haberleri'nin Dört Yeni Anketi Yayında