Advert
Advert

Türkiye Değer Ödüllerinde Başvurularda Sona Gelindi

15 Mart'a kadar Türkiye Değer Ödüllerine "Değer" ve "Eser" kategorilerinde başvurulabilir. Detaylı bilgi aşağıda...

Türkiye Değer Ödüllerinde Başvurularda Sona Gelindi
Türkiye Değer Ödüllerinde Başvurularda Sona Gelindi Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 1385 kez okundu.

HEMEN BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN!

Türkiye Değer Ödülleri, Değerler Olimpiyatı adıyla ilk olarak 2011-2012 eğitim öğretim yılında Ensar Vakfı, Ensar Vakfı Değerler Eğitimi Merkezi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortak çalışmaları sonucunda, yardımseverlik, vefakarlık, sorumluluk, saygılılık ve doğruluk temalarında, İstanbul’un farklı ilçelerinden pek çok orta okul ve orta öğretim kurumunun yarışmaya iştiraki ile düzenlendi. Yarışma temaları bağlamında ortaya koydukları eserler ve ilgi değerler ile alakalı olarak örnek tutum ve davranışlarıyla ödüle layık görülen öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz 2012 Haziran ayında yapılan ödül töreninde ödüllendirildiler.

 

2012 Aralık ayında ise İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Ensar Vakfı Değerler Eğitimi Merkezi arasında imzalan bir protokol ile birlikte, “Türkiye Değer Ödülleri” Değerler Olimpiyatı etkinlikleri 2012-2013 eğitim öğretim yılında İstanbul’daki tüm ortaokul ve ortaöğretim seviyesindeki özel ve resmi okulları kapsayacak şekilde ana tema “Birlik, Beraberlik ve Kardeşlik” olmak üzere gerçekleştirildi. 03 Haziran 2013 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda yapılan final programı ile dereceye giren tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize ödülleri takdim edildi.

Türkiye Değer Ödülleri “Değerler Olimpiyatı” etkinliklerinin üçüncüsü Milli Eğitim Bakanlığı ve Ensar Vakfı Değerler Eğitimi Merkezi iş birliğiyle, 2013-2014 eğitim öğretim yılında, tüm Türkiye genelindeki özel ve resmi ortaokul ve orta öğretim kurumlarını kapsayacak şekilde, ADALET ana teması içinde “doğruluk, ahde vefa, güven, merhamet ve paylaşma” yarışma konularında düzenlendi. Üç gün süren Türkiye Finali Etkinlikleri kapsamında dereceye giren öğrencilerimiz, öğretmenleri ve aileleri İstanbul’un farklı tarihi ve kültürel mekânlarını ziyaret etme ve tanıma fırsatı buldular.  Etkinliklerin son programı olan ve 2 Haziran 2014 tarihinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilen Türkiye Finali Ödül Töreni’nde Türkiye çapında dereceye giren 42 öğrenci ve 30 öğretmen görkemli bir organizasyonla ödüllendirilmiştir.

Türkiye Değer Ödülleri’nin dördüncüsü Milli Eğitim Bakanlığı ve Ensar Vakfı Değerler Eğitimi Merkezi arasında imzalanan Türkiye Değer Ödülleri İş Birliği Protokolü çerçevesinde, 2014-2015 eğitim öğretim yılında tüm Türkiye genelindeki özel ve resmi ortaokul ve orta öğretim kurumlarını kapsayacak şekilde, Yardımseverlik ana temasında düzenlenmiştir.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Ensar Vakfı arasında imzalanan bu protokol çerçevesinde Türkiye Değer Ödüllerinin beşincisi 2015-2016 eğitim öğretim yılında “Sorumluluk”temasıyla gerçekleştirilmektedir.

Türkiye Değer Ödülleri öğrencilerimizde ve toplumda ahlakî değerler yönünden farkındalık oluşturmayı, topluma ve kişiye yararlı olacak temel değerleri gündeme getirerek bilinç kazandırmayı, öğrencilerimizin sosyal ve duygusal gelişimini desteklemeyi, evrensel, kültürel ve manevi değerlere sahip olmanın öğrencilerimize kendisiyle barışık, mutlu ve başarılı bir kişilik kazandırdığını fark ettirmeyi, “Değer Ödülü” Kategorisindebaşarılı olan öğrencilerin ise kendi yakın çevrelerine ve arkadaşlarına rol model olmalarını sağlayarak okullarımızda gündem oluşturmayı amaçlamaktadır.

Ensar Vakfı; ülkemiz insanının manevî dinamiklerini zenginleştirmek, ilmi, fikri ve ahlaki yönden gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla 1979 yılında kurulmuş ve kurulduğu günden bu güne dek bu amaca ulaşabilmek için çeşitli alanlarda faaliyet göstermiştir. Halen Türkiye genelinde onlarca şubesi ile hizmet vermekte olan Ensar Vakfı, son yıllarda ise daha kaliteli ve verimli hizmet sunabilmek için bir alanda uzmanlaşma yolunu tercih etmiş, "din ve ahlak eğitimi" ile "değerler eğitimi" konusunu ulusal ve uluslararası düzeyde kendine amaç edinmiştir.

Ensar Vakfı, uzman olduğu alanlarda teorik ve pratik çalışmalar yapmak, bu konuda araştırma yapanları desteklemek, öğretmen ve öğretmen adayları ile üniversite öğrencilerine eğitim desteği sağlamak gayretindedir. Ensar Vakfı; misyonu insani değerlere bağlı bir nesil yetiştirmek amacıyla, nitelikli akademik çalışma ve sürekli proje geliştirerek, özelde gençler olmak üzere toplumun tüm sosyal katmanlarına eğitim, yayın, organizasyon faaliyetleri ile hizmet sunan bir vakıftır.

Türkiye Değer Ödülleri Değerler Eğitimi
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
Edebiyat Haberleri'nin Dört Yeni Anketi Yayında
Edebiyat Haberleri'nin Dört Yeni Anketi Yayında