Advert
Advert

EBA Film 2. Kısa Film Yarışmasında Jüri Üyeleri Belli Oldu

Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün organizasyonunda gerçekleştirilen EBA Film - 2. Kısa Film Yarışması’nın jüri üyeleri belli oldu.

EBA Film 2. Kısa Film Yarışmasında Jüri Üyeleri Belli Oldu
EBA Film 2. Kısa Film Yarışmasında Jüri Üyeleri Belli Oldu Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 1458 kez okundu.

Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün organizasyonunda gerçekleştirilen EBA Film - 2. Kısa Film Yarışması’nın jüri üyeleri belli oldu. Jüri üyeleri arasında Türkiye’nin önde gelen yönetmen, akademisyen ve yazarların var. 

O isimler şöyle: Arel Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. İhsan Derman, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi öğretim görevlisi Prof. Dr. Erol Nezih Orhon, Türk müziği sanatçısı, senarist ve yönetmen Özhan Eren, TRT’de yapımı gerçekleşen birçok belgeselin yönetmeni, öykü yazarı Sadık Yalsızuçanlar ve uzun metrajlı filmleri, belgeselleri ile ulusal ve uluslararası film festivallerinde ödülleri olan yönetmen Derviş Zaim'den oluşuyor.

İki ayrı kategoride yapılacak olan yarışmaya resmi okullarda görev yapan tüm öğretmenler ve öğrenim gören ortaokul-lise öğrencileri katılabiliyor. Öğretmen ve öğrenci kategorilerinde beşer adet “Başarı Ödülü” 3.000 TL ve beğeni oylarıyla www.eba.gov.tr adresi üzerinden birer adet “Ben Seçtim” ödülü olarak video kamera veriliyor.

EBA 2. Kısa Film Yarışması’nda konu ‘insan ve mekân’.
Başvurular 21 Mart - 16 Nisan 2016 tarihleri arasında www.eba.gov.tr adresi üzerinden alınıyor.

EBA Milli Eğitim Bakanlığı EBA Film Kısa Film Yarışması
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
Edebiyat Haberleri'nin Dört Yeni Anketi Yayında
Edebiyat Haberleri'nin Dört Yeni Anketi Yayında