Plüton Dergi 2. Sayısını Yayımladı

Kadrosunu Fanzin kültüründen gelen gençlerden oluşan Plüton Dergi popüler kültürden uzak edebiyat, kültür ve sanat dergisi eksikliğini kapatmaya 2. sayısıyla devam ediyor.

Plüton Dergi 2. Sayısını Yayımladı
Plüton Dergi 2. Sayısını Yayımladı Nisan
Bu içerik 1731 kez okundu.

Popüler kültürden uzak edebiyat, kültür ve sanat dergisi eksikliğini hisseden Plüton Dergi’nin kadrosunu Fanzin kültüründen gelen gençler oluşturmaktadır. Bir okur olarak eksik gördükleri ne varsa onları tamamlamayı ve dergilerde ünlülerden ziyade gençlerin yer alması gerektiğini savunuyorlar. Bu tutumlarından ve samimiyetlerinden kaynaklı daha yayın hayatına başlamadan bile büyük bir kitle yakalamış olan Plüton Dergi ikinci sayısını çıkarttı. Bu dergide gençlerin güncel edebiyattan farklı şekilde kaleme aldıkları şiirlere ve öykülere, az bilinen kültür-sanat topluluklarının tanıtımlarına, birbirinden farklı dizi-film-kitap-kültürel etkinlik tanıtımlarına ve eleştiri yazılarına ulaşabilirsiniz.

İsimlerinin Plüton olmasının sebebi genç, ünsüz olmalarından kaynaklı dışlanmışlıkları ve yeraltı edebiyatına da yer veren bir dergi olmalarıdır, çünkü Roma mitolojisinde Plüton yeraltı dünyasının hükümdarıdır.

Kalabalık bir yazar-çizer kadrosuna sahip olan plüton dergi buna rağmen dışardan eser kabul ediyor ve kim olduğuna bakılmaksızın seçim yaptıklarını belirtiyorlar, bunu da hep şu şekilde duyuruyorlar: “Eser gönderenler lütfen özgeçmiş göndermesin, bizi kim olduğunuz değil gönderdiğiniz eser ilgilendiriyor”

Plüton Dergi süresiz bir yayın; bunun sebebinin “belli periyotlar arasına sıkışıp yayınlanmak için yayınlanmaktansa her anlamda tatmin olarak yayınlanabilmek” için olduğunu savunuyorlar.

Plüton Dergiye aşağıdaki adreslerden ulaşabilirsiniz.

PlutonDergi@gmail.com

https://twitter.com/PlutonDergi

https://instagram.com/PlutonDergi

https://www.facebook.com/PlutonDergi 

 

www.plutondergi.com

Plüton Dergi Edebiyat Dergisi Sayı 2
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba