Atlas Dergi'den En Özel Ek: Gündüz Atlası

Atlas Dergisi, Mart 2016 sayısında okurlarına özel bir ek verdi: “Gündüz Atlası”. Gündüz Atlası, Bakırköy Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi bünyesinde faaliyet gösteren Gündüz Hastanesi üyeleri tarafından hazırlandı. Bu özel dergi hastalıklarına rağmen insanların neler başarabildiğinin çarpıcı öyküsünü anlatıyor.

Atlas Dergi'den En Özel Ek: Gündüz Atlası
Atlas Dergi'den En Özel Ek: Gündüz Atlası Nisan
Bu içerik 1513 kez okundu.

Atlas Dergisi, Mart 2016 sayısında okurlarına özel bir ek verdi: “Gündüz Atlası”.

Gündüz Atlası, Bakırköy Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi bünyesinde faaliyet gösteren Gündüz Hastanesi üyeleri tarafından hazırlandı. Bu özel dergi hastalıklarına rağmen insanların neler başarabildiğinin çarpıcı öyküsünü anlatıyor.

Atlas dergisi ile Janssen Türkiye iş birliğiyle hayata geçirilen projeyle, Gündüz Hastanesi’nde tedavi gören şizofren hastaları, gazeteci, fotoğrafçı ve editör olarak karşımıza çıkıyor.

Atlas Dergi'si ekibi tarafından, tedavi gören hastalara haber yazımı, röportaj teknikleri, fotoğraf çekimi gibi konularda eğitim verildi. Hastalar eğitimlerinin ardından bu teknikleri kullanarak yaklaşık 3 ayda Gündüz Atlası dergisini hazırladı. Dergi, Atlas dergisinin mart ayı eki olarak okuyucuya sunuldu.

Yeteneklerini ortaya koyma fırsatı tanınan şizofreni hastaları, ürettikleri eserleri, Sapanca'da çektikleri fotoğraflarla süslediler. 

Gündüz Hastanesi, 2006 yılında kurulan şizofreni hastalarının devam ettiği özel bir rehabilitasyon merkezi. Merkezde medikal tedavi yapılırken bir taraftan da üyeler kendi seçtikleri sanat dallarında kurslara ve çeşitli faaliyetlere katılabiliyor.


Gündüz Hastanesi Atlas Dergi Gündüz Atlası Şizofren Dergi
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba