Advert
Advert

52. Kez Düzenlenen Kütüphane Haftası Milli Kütüphane’de Başladı

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından bu yıl 52’ncisi düzenlenen Kütüphane Haftası Milli Kütüphane’de düzenlenen açılış töreni ve panellerle başladı.

52. Kez Düzenlenen Kütüphane Haftası Milli Kütüphane’de Başladı
52. Kez Düzenlenen Kütüphane Haftası Milli Kütüphane’de Başladı Nisan
Bu içerik 782 kez okundu.
Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Hüseyin Yayman ile Ankara Vali Yardımcısı Ahmet Kurt’un katılımıyla açılışı yapılan haftanın ‘Küresel Anlayış ve Kütüphaneler’ ana temasıyla düzenlendiğini söyleyen Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, yeni dönemde kültür ve sanat alanında da başarılı hizmetler gerçekleştireceklerini dile getirdi.
 
Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Yayman, açılışta yaptığı konuşmada, terör eylemleri, Suriye’de iç savaş ve mültecilerin gündemde olduğu günümüz atmosferinde kitaptan, dimizin emri olan okumaktan bahsetmenin hepimizin gerçekten arzu ettiği Türkiye’deki birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhuna, bir dostluk, kardeşlik mesajına vesile olmasını ümit ettiklerini kaydetti.
 
Kütüphanelerin yaşadığı sorunları çok iyi bildiklerini belirten Doç. Dr. Hüseyin Yayman, Türkiye’de çok ciddi anlamda yeni mekanlara ve kütüphanelere ihtiyaç olduğunu ve bugüne kadar imar, bayındırlık alanlarında gerçekleştirilen başarılı hizmetlerin yeni dönemde kültür ve sanat alanında da gerçekleştirileceğinin müjdesini verdi.      
 
Kaynak
Kütüphane Haftası 52. Kütüphane Haftası Hüseyin Yayman Ahmet Kurt
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
Edebiyat Haberleri'nin Dört Yeni Anketi Yayında
Edebiyat Haberleri'nin Dört Yeni Anketi Yayında