Hece Taşları Dergisi 14. Sayısına Ulaştı

Hece Taşları 14. sayısının önsözüne 'Şairler ölünce kıymete biner' diyerek başlıyor..

Hece Taşları Dergisi 14. Sayısına Ulaştı
Hece Taşları Dergisi 14. Sayısına Ulaştı Nisan
Bu içerik 1546 kez okundu.

Şairler dünyanın ağır işinde dağları delmeye Ferhat olurlar yarları aşarak yara yürürler doğru bir söz için dara yürürler hakkı tutup kaldırmanın aşkıyla korkuların üzerine yürürler sabır dergâhına postunu serip gözün yumup uzakları görürler.

Şairler boş hayal peşine düşüp şaşkın şaşkın vadilerde gezmezler düşmezler peşine ham kelimenin sözün kapçığından petek örmezler burnunun dikini tarif etmezler sağa sola bıyığını burarak külhanbeyi gibi naralar atıp piyasayı birbirine katmazlar!

Şairler şiiri sevgili gibi kendinden kıskanır teşhir eylemez gerekmediğinde sözü söylemez hevânın peşinde gönül eylemez geleceğin derdi ile dertlenir kendine zor söyler kendi derdini dilinde tartarak meydana sürer koç Köroğlu gibi sözün merdini.

Şairler kellesi koltukta gezer ama ensesine şaplak vurdurmaz mevkilerin makamların peşinde takla atanlardan uzak dururlar aç açıkta kalırlar da kimseye boynunu bükerek için dökmezler şol makama avuçların açarak gönül göklerinden ışık sağarlar.

Şairler gök kubbe altında gezen insana seslenir duyan az olur gözleri açıkken düş görenlerin sağır kulağına davul çalmazlar edebiyat tarlasına her sabah bir söz dikmek için binlerce sözden koyar sadağına şah sözlerini diker geçer gönül topraklarına.

Şairler kimsesiz bir meyyit gibi teneşirden kalkıp mezara yürür tabutuna bayrak yolda sarılır tekbirlerle yürür gençler peşinde arkasından methiyeler dizilir şiirleri gür seslerle okunur okullara isimleri verilir adlarına yarışmalar yapılır anılırlar mezarları başında yaslanırlar sonra hece taşına özçekim yaparlar paylaşmak için.

 

Hece Taşları Dergisi'nin 14. sayısını okumak için tıklayın!

Hece Taşları Hece Taşları Dergi Hece Taşları Dergisi Sayı 14 Tayyib Atmaca
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba