Advert
Advert

Çocuk Filozoflar Akademisi İş Başında

Çocuk Filozoflar Akademisi, çocuğun özgür düşünebilmesi, entelektüel anlamda hayat kalitesini arttırabilmesi için yapılandırılmış ortam, deneyimli eğitmen kadrosu ile, farkındalığı yüksek, mutlu ve huzurlu çocukların yetişmesine yardımcı olmayı amaçlayan bir program...

Çocuk Filozoflar Akademisi İş Başında
Çocuk Filozoflar Akademisi İş Başında Nisan
Bu içerik 1328 kez okundu.

Çocuk filozoflar nedir ve neyi hedeflemektedir?

Çocuk filozofları birkaç kelimeyle tarif etmek gerekirse; “ Çocuklar İçin Kişilik Gelişim Programı” diyebiliriz. Hedefimiz çocukları belli bir entelektüel seviyeye getirip her alanda bilgi sahibi olmalarını sağlamaktır.

 


Nasıl bir program doğrultusunda ilerliyorsunuz?

7 modülden oluşan bir eğitim sistemimiz var. Programımızda bilim, felsefe, teknoloji, hobi, müzik, resim, kültür, zaman yönetimi gibi konular ağır basmaktadır. Oluşturulan program eğitimciler, psikologlar, felsefeciler, bilim insanları, çocuk gelişim uzmanları ve sanatçılardan oluşan bir ekiple hazırlanmıştır.

 


Neden çocuk filozoflar?

Çocuğa bir kapı açarsanız o kapıdan yürümek zorunda hisseder kendini, iki kapı açarsanız ikisinden birini seçmek zorunda kalır. Biz bu sınırı ve zorunluluğu ortadan kaldırarak çocuğa birçok kapı açtık. Birkaç alanla sınırlı tutmayıp her alanı gösterme ve öğretme yoluna girdik. Her dalı öğretip, bilmesini sağlayıp ileri ki hayatı için seçimi ona bıraktık. Örneğin, sadece müziği öğretip müzisyen olmasını değil, resmi, sinemayı, tarihi, bilimi her şeyi öğretip öyle müzisyen olmasını hedefledik.

Çocuk Filozoflar Çocuk Filozoflar Akademisi
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
Edebiyat Haberleri'nin Dört Yeni Anketi Yayında
Edebiyat Haberleri'nin Dört Yeni Anketi Yayında