Advert
Advert

Sunullah Arısoy Şiir Ödülünün Sahibi Belli Oldu

M. Sunullah Arısoy 2016 Şiir Ödülü, Can Sinanoğlu’na verildi.

Sunullah Arısoy Şiir Ödülünün Sahibi Belli Oldu
Sunullah Arısoy Şiir Ödülünün Sahibi Belli Oldu Nisan
Bu içerik 2221 kez okundu.

Kuşadası Eğitim ve Geliştirme Vakfı tarafından düzenlenen M. Sunullah Arısoy 2016 Şiir Ödülü ‘’IŞIĞIN BİZE ETTİĞİ ‘’adlı kitabıyla Can Sinanoğlu’na verildi. Hidayet Karakuş, Ayten Mutlu, Ahmet Özer, Çiğdem Sezer ve Halim Yazıcı’dan oluşan seçici kurulun da katılacağı ödül töreni 13 Mayıs 2015 Cuma 17.30’da Kuşadası F.Özel Arabul Kültür Merkezinde (KUAKMER) yapılacaktır.

Can Sinanoğlu 1970 İzmir doğumlu olup ilk ve orta öğrenimini Erzurum, Uşak ve Bursa’da tamamlamıştır.Bursa Erkek Lisesi ve Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümünü bitirmiştir. Medya, sigortacılık, özel eğitim ve halkla ilişkiler alanında çalıştıktan sonra bugün meslek yaşamını Manisa T Tipi Ceza İnfaz Kurumunda psikolog olarak sürdürmektedir.

Şiirleri; Varlık, Kitap-lık, Millyet Sanat, Sunak , Şehir, Akköy, Caz Kedisi, Karakalem, Şiiri Özlüyorum, Kum, Papirüs,Zalifre Yazıları, Kül, Lacivert, Ağır Ol Bay Düzyazı, Alaz, Andız. Eski, Şincan İstasyonu, gibi dergilerde yer aldı. 2004’te basılan lk kitabı ‘’ Hastalıklı Gezginin Seyir Defteri’’ 2006 Hasan Bayrı Şiir Yarışmasında ikinci olmuş, ‘’Bir Kuşu Dilinden Öpmek’’ adlı kitabıyla ise 2011 Behzat Ay Yazın Ödülünü kazanmıştır.

M. Sunullah Arısoy Ödülü daha önceki yıllarda Türk dili alanında Emine Yurtçu, Zerrin Küsmez, Selma Kavas, Prof. Dr. Ömer Demircan , Ali Dündar ve İlhan Türk’e; şiir dalında ise Haydar Ünal, Mustafa Yıldız, Asım Öztürk, Zeynep Kurada, Ayten Mutlu, Turgay Fişekçi, Selahattin Yolgiden, Arzu K. Ayçiçek, Veysel Çolak, Muzaffer Kale, Ahmet Günbaş, İhsan Topçu, Ergül Çetin, Hakan Cem ve Selami Karabulut’a verilmiş; Halim Yazıcı, Hilal Karahan, Ömür Özçetin, Gülümser Çankaya ve Seçil Avcı da KEGEV özel ödüllerine değer görülmüştü. Yaşamının son yıllarını Kuşadası’nda geçiren ve ölümünden sonra kendisine ait 8.000 kitabın, eşi Ülkü Arısoy tarafından Kuşadası Eğitim ve Geliştirme Vakfı’na bağışlanmasıyla vakıf bünyesinde adını taşıyan bir kütüphane açılan M. Sunullah Arısoy’un anısını yaşatmak amacıyla verilen ödüller gelecek yıllarda da sürdürülecektir.

Kuşadası Eğitim ve Geliştirme Vakfı M. Sunullah Arısoy 2016 Şiir Ödülü Can Sinanoğlu
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
Edebiyat Haberleri'nin Dört Yeni Anketi Yayında
Edebiyat Haberleri'nin Dört Yeni Anketi Yayında