Advert
Advert

Ağaçlar Yeniden Kitap Açtı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 8. kez düzenleyeceği Kocaeli Kitap Fuarı, 14-22 Mayıs 2016 tarihlerinde 10.30-21.00 saatleri arasında Uluslararası Fuar Merkezi’nde kitapseverlerle buluşuyor.

Ağaçlar Yeniden Kitap Açtı
Ağaçlar Yeniden Kitap Açtı Nisan
Bu içerik 898 kez okundu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 8. kez düzenleyeceği Kocaeli Kitap Fuarı, 14-22 Mayıs 2016 tarihlerinde 10.30-21.00 saatleri arasında Uluslararası Fuar Merkezi’nde kitapseverlerle buluşuyor. Geçen yıl 664 bin 476 kitapseverin ziyaret ettiği Türkiye’nin en büyük kitap fuarı olan Kocaeli Kitap Fuarı’nda bu yıl yerli ve yabancı 270 yazar; 500’ün üzerinde söyleşi ve panelde okurlarıyla buluşacak. 380 yayınevi, 48 sahaf, 60 STK’nın yer alacağı stantlarda 15 bin yazarın elinden çıkan 1 milyon kitap; okur severleri bekleyecek.

‘’Ağaçlar Kitap Açtı’’ etkinliği bu yıl yine çok dikkat çekti. 10 Mayıs Salı günü sabah saat 07.30’da başlayan etkinlikte İzmit merkezdeki Yürüyüş Yolu’nda yer alan asırlık çınarlara asılan binlerce seçkin eserden oluşan kitap, işe giden vatandaşlar ve okula gitmek için yola çıkan öğrenciler tarafından dalından toplandı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun ilk kitabı toplamasıyla başlayan etkinlikte 5 bin adet kitap çok kısa süre içinde tükendi. Etkinliğe vatandaşların gösterdiği ilgiden duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, tüm Kocaeli halkını 14-22 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek 8. Kocaeli Kitap Fuarı’na davet etti.

Kocaeli Kitap Fuarı ile geleneksel hale gelen ‘’Ağaçlar Kitap Açtı’’ etkinliğinin ise çok ilginç bir geçmişi var. Fuarın ikinci yılında start alan etkinlik, ilk yılında büyük şaşkınlık yarattı. Sabah saatlerinde işlerine gitmek için Yürüyüş Yolu’na çıkan vatandaşlar gördükleri manzara karşısında ne yapacaklarını şaşırdı. SEKA Kağıt Fabrikası ile sanayi tarihinin bir parçası olan Kocaeli’nde kitabı; ham maddesi olan ağaçla buluşturan etkinlik, her yıl Yürüyüş Yolu’nu birbirinden değerli ve seçkin kitaplarla süslüyor.

Kocaeli Kitap Fuarı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ağaçlar Kitap Açtı Kitap Fuarı Kitap
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
Edebiyat Haberleri'nin Dört Yeni Anketi Yayında
Edebiyat Haberleri'nin Dört Yeni Anketi Yayında