Plüton Dergisi 3. Sayısı Yayınlandı

Plüton Edebiyat, Kültür ve Sanat Dergisi 3. Sayısı yayınlandı!

Plüton Dergisi 3. Sayısı Yayınlandı
Plüton Dergisi 3. Sayısı Yayınlandı Nisan
Bu içerik 3371 kez okundu.

Popüler kültürden uzak edebiyat, kültür ve sanat dergisi eksikliğini hisseden Plüton Dergi’nin kadrosunu Fanzin kültüründen gelen gençler oluşturmaktadır. Bir okur olarak eksik gördükleri ne varsa onları tamamlamayı ve dergilerde ünlülerden ziyade gençlerin yer alması gerektiğini savunuyorlar. Bu tutumlarından ve samimiyetlerinden kaynaklı daha yayın hayatına başlamadan bile büyük bir kitle yakalamış olan Plüton Dergi bu sefer de üçüncü sayısını çıkarttı. Bu dergide gençlerin güncel edebiyattan farklı şekilde kaleme aldıkları şiirlere ve öykülere, az bilinen kültür-sanat topluluklarının tanıtımlarına, birbirinden farklı dizi-film-kitap-kültürel etkinlik tanıtımlarına ve eleştiri yazılarına ulaşabilirsiniz.

Her zaman olduğu gibi genç yazar ve çizerlere yer veren Plüton Dergi gelişmeye emin adımlarla devam ediyor. Yazar ve çizer kadrosunu durmadan genişleterek nitelikleniyor ve popüler kültürden uzak olmalarına karşın hatırı sayılır bir kitleye eserlerini sunuyorlar. Bu genç yazarların kendilerini okurlara ulaştırmaları için çok büyük bir fırsat.

Kalabalık bir yazar-çizer kadrosuna sahip olan plüton dergi buna rağmen dışardan eser kabul ediyor ve kim olduğuna bakılmaksızın seçim yaptıklarını belirtiyorlar, bunu da hep şu şekilde duyuruyorlar: “Eser gönderenler lütfen öz geçmiş göndermesin, bizi kim olduğunuz değil gönderdiğiniz eser ilgilendiriyor”

Resmi işlemlerini hallettikten sonra, dağıtım şirketiyle de anlaşarak, daha fazla basım yapmaya başlayarak gelişmeye devam edeceklerinin ve yerlerinde saymaya niyetli olmadıklarının mesajlarını veriyorlar.

Plüton Dergi süresiz bir yayın; bunun sebebinin “belli periyotlar arasına sıkışıp yayınlanmak için yayınlanmaktansa her anlamda tatmin olarak yayınlanabilmek” için olduğunu savunuyorlar.

 PlutonDergi@gmail.com

 Twitter: https://twitter.com/PlutonDergi

Instagram: https://instagram.com/PlutonDergi

Facebook: https://www.facebook.com/PlutonDergi

 www.plutondergi.com

Plüton Dergi Edebiyat Dergisi Sayı 3
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba