Advert
Advert

Tanımadığınız Biriyle Mektuplaşmak İster Misiniz?

bimektup.com, mektuplaşmayı sevenler için oldukça ilginç bir girişim. Detaylar haberimizde...

Tanımadığınız Biriyle Mektuplaşmak İster Misiniz?
Tanımadığınız Biriyle Mektuplaşmak İster Misiniz? Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 2406 kez okundu.
Advert

Bİ’MEKTUP – ANONİM MEKTUP ARKADAŞLIĞI

Kapınıza bir paket geldiğini ve içinden sizin için yazılmış bir mektup çıktığını düşünün. Bi’Mektup; çok değil yalnızca 30 yıl öncesinin en sık tercih edilen iletişim aracı mektuplaşmayı günümüze taşıyor. Hem de iletişim ve adres bilgilerinizi paylaşma zorunluluğunu ortadan kaldırarak.

Bi’Mektup ile mektuplaşmak oldukça basit. Platformun sitesine, Facebook hesabı kullanılarak hızlıca üye olduktan sonra adres ve telefon bilginizi sisteme kaydediyorsunuz. Üyelik işleminin tamamlanmasının ardından, 2-3 gün içerisinde ilk mektubunuz adresinize geliyor. Mektubunuz elinize ulaştıktan sonra dilediğiniz kategoride mektubunuzu yazmaya başlayabilirsiniz. 

Mektubunuzu yazdığınızda kargo ile Bi’Mektup arşivine gönderiyorsunuz ve size gelen mektuplar yine arşivden tarafınıza kargolanıyor. Aldığınız mektubun kimin tarafından yazıldığına dair herhangi bir bilgi paylaşılmadığı gibi, sizin mektuplarınızı alan kişilere de sizinle ilgili hiçbir bilgi verilmiyor. Böylece tanımadığınız kişilerle güvenli bir şekilde mektuplaşmış oluyorsunuz. Okuyucular, onlara ulaşan mektupların yazarlarını puanlayabiliyor ve rahatsız edici bir içerikle karşılaştıkları zaman şikayette bulunabiliyor.

Bi'Mektup, İzmit merkezli girişim şirketi Egebit tarafından geliştirildi. Şirket, uluslararası yazılımlar ve uygulamalar geliştiriyor. Projenin mimarlarından ve Egebit kurucu ortaklarından Celil Bozkurt, dijital iletişim araçlarının duygu aktarımı konusunda mektubun yerini tutmadığını ve ekip olarak 6 ay süren bir çalışma sonucunda Bi’Mektup’u yarattıklarını söylüyor.

Bi’Mektup; fikirlerin, duyguların ve hayallerin paylaşımını, birbirine yabancı insanlar arasında samimi bir iletişim biçimi haline getiriyor. Bi'Mektup, mektup yazmayayı ve almayı özleyenlerin yeni nesil mektuplaşma platformu olacak gibi görünüyor.


İnternet sitesine ulaşmak için tıklayın.

Edebiyat Haberleri
19.06.2016

BiMektup Bi Mektup bimektupcom bimektup.com BiMektupCom BiMektup.Com Mektup Mektup Arkadaşlığı
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba