Advert
Advert

Çöpe Gidecek Ekmekleri Geri Dönüştüren Adam

Geçtiğimiz hafta neredeyse tüm haber sitelerinde yer bulan bir haber dikkatimizi çekti. Edebiyat Haberleri'nde İlham Verenler kategorisinde yayınlanmayı fazlasıyla hak eden bir adamdan bahsediyordu haber. Özellikle bir hafta bekledik. Çünkü aslında ilham alıp hayatımıza yansıtmamız gereken böyle güzellikleri nasıl bir tık ile "layklayıp" geçtiğimizi göstermek istedik. (Edebiyat Haberleri)

Çöpe Gidecek Ekmekleri Geri Dönüştüren Adam
Çöpe Gidecek Ekmekleri Geri Dönüştüren Adam Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 411 kez okundu.

Geçtiğimiz hafta neredeyse tüm haber sitelerinde yer bulan bir haber dikkatimizi çekti. Edebiyat Haberleri'nde İlham Verenler kategorisinde yayınlanmayı fazlasıyla hak eden bir adamdan bahsediyordu haber. Özellikle bir hafta bekledik. Çünkü aslında ilham alıp hayatımıza yansıtmamız gereken böyle güzellikleri nasıl bir tık ile "layklayıp" geçtiğimizi göstermek istedik. 

Atık ekmekleri gelire dönüştürüp yoksullara yardım ediyor.

İzmir'de ekmek israfını önlemek için yola çıkan 75 yaşındaki Zinnur Çelik, iş yerlerinden topladığı atık unlu mamulleri yeme dönüştürerek hem sokak hayvanlarını besliyor hem de satıp ihtiyaç sahiplerine yardım ediyor. Çelik'in 40 evi 30 bin liraya yakın da geliri olduğu öğrenildi.


Haberin devamı ve görselleri için tıklayın.


Edebiyat Haberleri
19.06.2016

İlham Verenler Bayat Ekmek Geri Dönüşüm
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hayal Bilgisi Dergisi 24. Sayısında
Hayal Bilgisi Dergisi 24. Sayısında
İlk Türkçe Çocuk Dergisi 150 Yıl Sonra Ortaya Çıktı
İlk Türkçe Çocuk Dergisi 150 Yıl Sonra Ortaya Çıktı