İkra'r Dergi 3. Sayısı Çıktı

3. sayısına ulaşan İkra'r Dergi'nin basın bülteni haberimizin detayında. (Edebiyat Haberleri)

İkra'r Dergi 3. Sayısı Çıktı
İkra'r Dergi 3. Sayısı Çıktı Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 2071 kez okundu.

(Basın bülteninden.)

İkra'r Dergisi 3. Sayısı çıktı. Dergi, bu sayısında son zamanların en hararetli tartışmalarından birisi olan, gündemdeki tazeliğini daima koruyan "Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemi" sürecini gençlik bakış açısı ile ele aldı. Kapağını da Siyasal İletişim Uzmanı-Yazar Hasan Sarı'nın "Başkan mı? Baştan mı?" adlı yazısının başlığı ile süsledi.

Ak Parti MKYK Üyesi ve İzmir Milletvekili Av. Hamza Dağ ile yapılan "Türkiye için Başkanlık Sistemi"  röportajıyla ve Ak Parti Aydın Milletvekili Av. Abdurrahman Öz'ün"Yeni Anayasa ve İleri Demokrasi İlişkisi Neden Gereklidir?" adlı yazısıyla aklınıza takılan sorulara yanıt bulabileceksiniz. Yine Emre Çalışkan'ın "Büyük Türkiye Vizyonu ve Gençlik", Genel Yayın Yönetmeni Abdulkadir Ünal'ın  "Benim Olmadığım Yerde Kimse Yoktur" ve Sevim Soylu'nun "Anayasa Değişikliği Meselesi" adlı yazıları diğer dosya yazılarını oluşturuyor.

Yazı İşleri Müdürü Abdülaziz Ünal'ın "Toplum Mühendisliği ve Sanal Tehlike" adlı bilişim yazısı, Kerem Gümüş'ün "İnsanın Anlam Arayışı" adlı denemesi, Musa Melih Demirbaşcı'nın "Bir Eve Dönüş Hikâyesi veya Yerli ve Milli Aydın" adlı fikir yazısı, Zafer Özdemir'in "Ukde" adlı öyküsü, Saliha Güngör'ün "Bizim Yunus" adlı biyografisi, Harun Sönmez'in "Azığı Hüzün Olan Şehir: Kudüs" adlı dava yazısı ve son olarak Zehra Deniz'in "Yaşama Hakkı Alınan Yaşamlara Dair" adlı şiiri bu sayının öne çıkan eserlerinden. Keza derdi dünyayı aşan yazarların dokunaklı eserleri derginin diğer emek ürünlerini oluşturuyor.

Ayrıca İkra'r Dergi'nin arka kapağını süsleyen Cahit Zarifoğlu resmi ve sözü, işlenilen dosya konusuna ince ve hoş mesajlar veriyor.


İletişim;
facebook.com/ikrardergi
ikrardergi@hotmail.com
www.ikrar.web.tr


Edebiyat Haberleri

26.06.2016

İkrar Dergi Edebiyat Dergisi
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba