Üyelerinden TYB Bursa Şube Yönetimine Eleştiri

24.06.2016 tarihinde Yunus Emre Altuntaş tarafından sosyal medya hesabından yayınlanan metin haberimizin detayında. (Edebiyat Haberleri)

Üyelerinden TYB Bursa Şube Yönetimine Eleştiri
Üyelerinden TYB Bursa Şube Yönetimine Eleştiri Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 1427 kez okundu.

KAMUOYUNUN BİLGİSİNE

Bizim de de üyesi bulunduğumuz ve bir dönem yönetiminde görev aldığımız TYB Bursa Şubesinin halihazırdaki tek kişilik yönetimi Itrî ile ilgili(Nurettin Yıldız Hoca ile ilgili) basın açıklaması yapmış. Tabi bu açıklamadan hiçbir üyenin haberi yok! Bu korsan basın açıklamasının bağlamından öte bir hedefi olduğu açıktır. Buna rağmen merakımızı mucib durumlar var.Şöyle ki;

1- Bu tek kişilik yönetim Gezi kalkışması sırasında tarihi Ortaköy Camii ve bilimum Osmanlı mirası talan edilirken neden basın açıklaması yapmadı?

2- Bursa'nın göbeğine, hem de tarihi han bölgesine o TOKİ garabeti dikilirken neden tek bir açıklama yapmadı?

3- Süleyman Çelebi'nin anıt misali içler acısı mezarı orada dururken ve Süleyman Çelebi'nin kemikleri sızlarken neden tek bir açıklama yapmadı?

4- Bundan birkaç yıl önce İpekyolu Film festivalinde Bursa'nın göbeğinde Sırp yönetmen Emir Kusturica Bosnalı şehitlerin ve mazlumların kemiklerini sızlatırken ve adama onur ödülü verilirken neden tek bir açıklama yapmadı?

5- Süleyman Şah türbesi bombalanırken ve tüm ülke ayağa kalkmışken bu bir kişilik yönetim neden sessiz kaldı?

Sorular uzar gider...

Bizim düşüncemiz meselenin Itrî olmadığı yönündedir. Bu tek kişilik yönetim Itrî üzerinden ülke çapında faaliyetleriyle tanınan bir Hocaefendi'yi(Nurettin Yıldız) hedefe oturtmak ve vehhabi damgasını vurmak için gayret göstermektedir. TYB'nin misyonu ayrıştırmak değil, birleştirmektir! Bu Hocaefendi'yi malum bir kişilik yönetim sevmiyor diye TYB'nin kurumsal kimliğinin kullanılmasını ahlaki bulmuyoruz. Kaldı ki tüm Türkiye'de kendisine yakın birkaç kalem erbabı ile ortalığı -hem de şu ramazan ayında- fitneye düçar etmek kimsenin hakkı olmamalıdır diye düşünüyoruz.

"O'na İlk taşı günahsız olanınız atsın!" Hz.İsa (as)

Şüphesiz Allah "Göklerdeki ve yerdeki her şeyi bilir. Gizlediklerinizi de açığa vurduklarınızı da bilir. Allah, göğüslerin özünü (kalplerde olanı) hakkıyla bilendir." Tegabün-4

Bu nedenlerden ötürü yapılan bu basın açıklaması TYB'nin ve üyelerinin fikrini yansıtmamaktadır.

Kamuoyuna Saygılarımızla Duyurulur...


Yunus Emre Altuntaş


Edebiyat Haberleri
27.06.2016

TYB Bursa Şubesi Türkiye Yazarlar Birliği Bursa Şubesi Yunus Emre Altuntaş
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba