Advert
Advert

Mavi Yeşil Dergisi 100. Sayısında

Türkiye'nin en uzun soluklu edebiyat dergilerinden Mavi Yeşil'in merakla beklenen 100. sayısı okurla buluştu. (Edebiyat Haberleri)

Mavi Yeşil Dergisi 100. Sayısında
Mavi Yeşil Dergisi 100. Sayısında Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 1702 kez okundu.
Advert

(Basın bülteninden.)


Rize’de, 2000 yılının başında yayımlanmaya başlayan iki aylık Mavi Yeşil, Temmuz-Ağustos 2016 tarihli yeni sayısıyla 100. sayısına ulaştı.

Aralıksız 100 sayılık bu uzun yolculuk yalnız başımıza olmadı kuşkusuz; zamanın elinden tutarak bu dergiyle yürüyen okur ve yazarlarımıza içtenlikle teşekkür ediyoruz.

Küçük de olsa bir “yazı okulu” oluşturabildik bu şehirde. Karadeniz kıyı şeridinin uç noktasındaki bu şehirde, 2000 yılının ilk günlerinde küçük adımlarla başlayan yolculuğun, kesintisiz devam ederek 100. sayıya ulaşması, bu ülkenin edebiyat ortamıyla az çok ilgilenenlerin anlayabileceği bir çabadır.  

Mavi Yeşil dergisinin yüz sayılık serüveni, onun zihinlerde bir biçimde yer edişinin de göstergesi sayılmalıdır. Dergi olarak, doğduğumuz şehrin coğrafyasıyla sınırlı kalmayıp geniş bir çevreden okurumuz, yazarımız olsun istedik; bu ülkenin edebiyat ilgilileri için Mavi Yeşil, adı bilinen bir sanat- edebiyat dergisidir artık, sevinçliyiz.

100. sayımız, küçük bazı yeniliklerle çıkıyor okur karşısına. Dergimiz, 100. sayı armağanı olsun diye yüz sayfa olarak yayımlandı, bundan sonraki sayılarımız otuz iki sayfa olarak okurlarımızla buluşacak.

100. sayımızın önemli bir yeniliği derginin renkli kapakla çıkmasıdır; bundan sonraki sayılar da renkli kapakla yayımlanacak.

Okurlarımızın dikkatini çekmiştir elbette dergi kapağı oldukça değişik bir tasarımla yayımlandı; projenin sahipleri Yalçın Ece ve İlker Aslan’dır, teşekkürler…

100 sayılık uzun yolculuğumuzdaki dostlarımızdan bazılarının dergiyle ilgili görüşlerini alarak başlayalım istedik; ulaşamadıklarımız da oldu ulaşmayanlar da… Kendilerindeki dergiyi anlattı dostlarımız.

Hacmi büyük, içeriği zengin bir sayıyı okurlarımıza ulaştırmanın mutluluğuyla, iyi okumalar...


Edebiyat Haberleri
03.07.2016

Mavi Yeşil Dergisi Sayı 100 Rize Edebiyat Dergisi 100. Sayı Mavi Yeşil Dergi
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba