Advert
Advert

Ayraç Dergi 81. Sayısında

Türkiye'nin en çok satan kitap dergilerinden Ayraç, 81. sayısıyla okurla buluştu. (Edebiyat Haberleri)

Ayraç Dergi 81. Sayısında
Ayraç Dergi 81. Sayısında Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 1121 kez okundu.
Advert

(Basın bülteninden.)

Ayraç’ın 81. sayısıyla merhaba kitapseverler…

Zeynep Delav’ın dosya editörlüğünü üstlendiği Ayraç’ın 81. sayısında büyüteç tuttuğumuz isim, en görkemli başarısızlıkların yazarı, modern Amerikan edebiyatının kurucularından Faulkner! Bir büroda katiplik yaparken, arkadaşının hazırladığı okuma programı ile klasikleri ve çağdaş yazarları okudu. Otuz iki yaşında, kendisine şöhreti getirecek “Ses ve Öfke” isimli romanını yayınlandı. Çağının en büyük romancıları arasında sayılmış, Nobel ödülüne layık görülmüş, Türk edebiyatında Yusuf Atılgan, Oğuz Atay, Orhan Pamuk gibi deneysel ve yenilikçi yazarları etkilemiştir.

Derginin editörü Ömer Faruk K. “Hayatı Daraltmak” başlıklı yazısında salt kitaplarla birlikte bir yaşam düşlüyor. “Z Raporu”nun yazarı Ali Lidar, Fatma Zehra Sunay’a verdiği röportajda kitabından ve yazarlık anlayışından bahsediyor. Hoşgörünün yerini öfkenin ve peşin hükmün aldığı bu karanlık günlerde Mehmet Acu, Mehmet Kaplan Hoca’nın bir gönül adamı Yunus Emre hakkında yazdığı eseri, “Yunus Bir Haber Verir”i tanıtıyor; yazısının başlığı: “Hakir Görme Kimseyi, Hiç Kimse Boş Değil.” F.Gökhan Özcan’ın masasında “Aklı Karışıklar İçin Kılavuz” yer tutarken, Gülnaz Eliaçık, Bülent Ata’nın “Asuman Bir Deli Kız” romanını inceliyor.

Okulların kapandığı, şehirlerin tenhalaştığı, tatil beldelerinin kalabalıklaştığı bu sıcak yaz günlerinde kitaplara baş eğmeye devam etmeniz dileğiyle, keyifli okumalar…


* Ayraç Dergisiyle ilgili haber arşivimize ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. 
* Ayraç, Kitap Yurdu'ndan temin edilebilir.
* Ayraç'ın son sayısında, yayın yönetmenimiz Ayşe Ünsal'ın Cihat Albayrak'la birlikte kaleme aldığı İyilik Çetesi adlı kitap ile ilgil ibir söyleşi de var. 


Edebiyat Haberleri
12.07.2016


İyilik Çetesi

İyilik Çetesi

Ayraç Dergisi Ayraç Dergi Kitap Yurdu KitapYurdu KitapYurdu.Com KitapYurduCom kitapyurducom kitapyurdu.com 81. Sayı Sayı 81
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba