Advert
Advert

Sarı Kareler Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı

Hayatın en güzel “Sarı Kareleri” ödül kazandırdı. (Edebiyat Haberleri)

Sarı Kareler Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı
Sarı Kareler Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 1195 kez okundu.
Advert

(Basın bülteninden.)

Dört yıl gibi kısa bir sürede Türkiye’nin en çok sevilen fotoğraf yarışmalarından biri haline gelen Sarı Kareler Fotoğraf Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri verildi. Yarışmada sergilenmeye değer bulunan eserlerden oluşan fotoğraf sergisi de Güneş Sigorta Sanat Galerisi Sergi Salonu’nda açıldı.

Vakıf Emeklilik tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Sarı Kareler Fotoğraf Yarışması’nda dereceye girenler ödüllerini aldı. Ödül töreni, dereceye giren, mansiyona hak kazanan ve sergilenmeye değer bulunan eserlerin yer aldığı Güneş Sigorta Sanat Galerisi Sergi Salonu’nda gerçekleştirildi. “Hayattan Sarı Kareler” temasıyla fotoğraf tutkunlarını buluşturan yarışmada, İstanbul’dan Halit Kartal birinciliğe layık görüldü. Van’dan Tayfun Çiftçi ikinci olurken, üçüncülük Kocaeli’nden Adnan Teymur’un oldu. Aksaray’dan Caner Başer, Eskişehir’den Hadi Mousavi ve İstanbul’dan Sami Uçan da mansiyon ödülü kazandı.

Sanata ve sanatçıya saygı çerçevesinde Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) desteğiyle düzenlenen Sarı Kareler Fotoğraf Yarışması, bu yıl en yüksek başvuru alan yarışma oldu. 2.013 amatör ve profesyonel fotoğrafçının 6.846 fotoğrafla katıldığı yarışmada; birinciye 3.000 TL, ikinciye 2.000 TL ve üçüncüye 1.000 TL’lik para ödülü dağıtıldı. Yarışmada sergilenmeye değer bulunan eserlerden oluşan fotoğraf sergisi de Güneş Sigorta Sanat Galerisi Sergi Salonu’nda açıldı. Sergi, 23Mayıs- 6 Haziran 2016 tarihleri arasında fotoğraf severlerle buluşacak. 

Yarışmanın bu yılki seçici kurulunda; İz TV Genel Yayın Yönetmeni Coşkun Aral,  Milliyet Gazetesi eski Fotoğraf Editörü Garbis Özatay, THY Skylife Fotoğraf Editörü Murat Gür ve Fotoğraf Dergisi Yayın Yönetmeni Ömer Serkan Bakır yer aldı.


Edebiyat Haberleri
28.07.2016

Sarı Kareler Fotoğraf Yarışması Vakıf Bankası Vakıf Emeklilik
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba