Advert
Advert

Sizin Hiç Mektup Arkadaşınız Oldu Mu?

kitapkurduanne.com özellikle çocuklar için kitap tanıtımlarının yayınlandığı bir blog. Akça Kodal tarafından yönetiliyor. (Edebiyat Haberleri)

Sizin Hiç Mektup Arkadaşınız Oldu Mu?
Sizin Hiç Mektup Arkadaşınız Oldu Mu? Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 908 kez okundu.
Advert

kitapkurduanne.com özellikle çocuklar için kitap tanıtımlarının yayınlandığı bir blog. Akça Kodal tarafından yönetiliyor.

Blog'da tanıtılan son kitaba biz de yer verelim:

Sizin küçükken hiç mektup arkadaşınız oldu mu?

Ya çocuğunuzun? Olmadı ise "Sevgili Bill" ona bu konuda gerçekten ilham verecek bir kitap...

Gri, oyun hamuru oynamaktan hoşlanan, babasıyla krep yapan karınca Bill ile; mavi, masa tenisi meraklısı, hıçkırığını geçirmek için dişini fırçalayan ahtapot Oscar'ın mektup arkadaşlığına bayılacaksınız. Kitap bu çok farklı iki karakterin birbirine yazdığı elyazısı mektuplardan oluşuyor. Mektupla birbirlerine gönderdikleri ufacık hatıralar, birbirilerini bir gün görebilme adına duydukları heyecan, çok farklı iki türün birbirini hiç görmeden anlaşması... Çok yalın, az renk kullanılarak yapılmış çizimleri ile, Meb yazı tipi ile basılmış güzel bir ilk okuma kitabı bence.

Domingo Yayınevinden ve 6 yaş üzeri için uygun (Daha küçüklere siz okuyabilirsiniz 4 yaştan itibaren rahatça okunur bence).

Herşeyin dijital ortama geçtiği günümüzde postadan gelen mektubun heyecanını yaşamaktan ve hiç görmediği birini yazarak tanımaya çalışmaktan mahrum kalmasın çocuklar.. 


Kitap Kurdu Anne
Edebiyat Haberleri
02.08.2016

Kitap Kurdu Anne
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba