İstanbul Gravürleri Sergisi 3 Mayıs'a Kadar Açık!

İstanbul Gravürleri Sergisi, Avrupalı seyyahların kalemlerinin ucundan dökülen eserlerin yer aldığı 27 adet gravürden oluşuyor. 3 Mayıs’a kadar ziyarete açık.

 İstanbul Gravürleri Sergisi 3 Mayıs'a Kadar Açık!
 İstanbul Gravürleri Sergisi 3 Mayıs'a Kadar Açık! Nisan
Bu içerik 1531 kez okundu.

(Tanıtım Bülteninden)

JLL Türkiye tarafından yönetilen Starcity Outlet Mart ayı boyunca sürdürdüğü Minyatür Yaşamlar Bebek Evleri Sergisinin ardından Nisan ayına İstanbul Gravürleri Sergisi ile damgasını vurdu. Kıtaların ve kültürlerin buluşma noktası olan dünya kenti İstanbul’u yeni nesillere geçmişin birikimiyle aktarmayı hedefleyen sergi, 3 Mayıs’a kadar ziyarete açık olacak.

İstanbul Gravürleri Sergisi, Avrupalı seyyahların kalemlerinin ucundan dökülen eserlerin yer aldığı 27 adet gravürden oluşuyor.  Sergi; gravürler üzerinden, az bilinen, bilinmeyen veya unutulmuş İstanbul hikâyelerini içinde bulunduğumuz zamana ve mekâna uyarlarken, kentin nasıl değişip dönüştüğünü de belgeliyor ve herkesi tarihe tanıklık etmeye çağırıyor. Seyyahların çizgilerinde saklı İstanbul’u çocuklarımıza ve İstanbullulara tüm dokusuyla tanıtmayı ve yaşatmayı amaçlayan sergi, 10.00-22.00 saatleri Starcity Outlet -1.katta görülebilir görülebilir.

Starcity Outlet İstanbul Gravürleri sergisi ile eşzamanlı olarak düzenlenen çocuk etkinlikleri ise gravür sanatının yanı sıra İstanbul kentine özgü sanatlar ve oyunlar içeriyor.  Katılımcı çocuklar, hafta sonları 13:00 – 18:00 saatleri arasında sergiyi rehber eşliğinde ziyaret etmenin yanı sıra aktivite alanında sanatı bol, eğlencesi bol atölyelerden ücretsiz olarak yaralanabiliyorlar.

Katılımcıların tamamen ücretsiz olarak yararlanabileceği Starcity Outlet etkinlik ve sergileri önümüzdeki aylarda da devam ederek müze kültürüne desteğini sürdürecek.

Edebiyat Haberleri
26.04.2017

 

JLL Türkiye Minyatür Yaşamlar Bebek Evleri Sergisi İstanbul Gravürleri Sergisi Starcity Outlet
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba