Haydi Gece Dergi'yi Tanıyalım

Bugün Gece Dergi'yi tanıyoruz. (Edebiyat Haberleri)

Haydi Gece Dergi'yi Tanıyalım
Haydi Gece Dergi'yi Tanıyalım Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 2752 kez okundu.

Yıllarını, internette yazarak ve çizerek geçiren birkaç arkadaş varmış. Bu arkadaşlar; yazılarını, her daim daha samimi yerlerde yazma arzusundaymış. Zira amaçları, sadece yazı yazmakmış. Mümkün olduğu halde ve özellikle popüler olan herhangi bir ortamda, yazılarıyla yer almaktan pek de hoşlanmazlarmış. Bu arkadaşlardan biri, 17 Temmuz 2016 tarihinde, Gece Dergi diye bir yer oluşturmuş. Diğer arkadaşlarını da hemen buraya davet etmiş. Bu birkaç arkadaş, artık yazı yazma ihtiyaçlarını Gece Dergi’de karşılamaya başlamışlar.

Gece Dergi’nin kuruluş amacı ve samimiyeti, kendilerini takip eden kitle tarafından kısa zamanda sevilmeye başlanmış. Bu birkaç arkadaş, birkaç ayda onlarca arkadaşa dönüşmüş. Aylar, akıp geçmiş; Gece Dergi artık büyük bir aile olmuş; 100 üzeri insanın okuduğu, 50 üzeri insanın da yazıp çizdiği bir yermiş.

Gece Dergi’yi oluşturan arkadaş, bu ailenin yazılarını basılı ortama da aktarmak istemiş. Zira Gece Dergi’nin kurulma amaçlarından biri de buymuş. İnsanlara, yazılarını kâğıt üzerinde ve dokunarak okuyabilecekleri bir mutluluk yaşatmakmış.

Gece Dergi, Mayıs ayı itibariyle 2. Sayısını da çıkarmayı başarmış. Kâr amacı gütmeyen bu dergide yer alan insanların, neler düşündüğünü ve yazdığını merak edenler için bir de link hazırlamışlar.

Gece Dergi

Birinci Sayıları için:
http://www.kitapyurdu.com/kitap/gece-dergi-sayi1--aralik-2016/411868.html            

İkinci Sayıları için:
http://www.kitapyurdu.com/kitap/gece-dergi-sayi2-/425359.html

Gece Dergi

Gece Dergi’nin bir de sloganı varmış. “Okumak Güzeldir” diyorlarmış. Ve okumak, sadece bir kâğıda yazılı siyah puntoları değil, onu yazan insanın duygularını okumaksa güzelmiş.

Gece Dergi

Edebiyat Haberleri
16.08.2017

Gece Dergi
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba