TYB Akademi’den Yeni Dönem Abone Kampanyası

Yeni dönemde daha fazla okuyucuya ulaşmayı hedefleyen TYB Akademi yeni bir abone kampanyası başlatmış bulunuyor.

TYB Akademi’den Yeni Dönem Abone Kampanyası
TYB Akademi’den Yeni Dönem Abone Kampanyası Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 995 kez okundu.

Akademik dergi yayıncılığı ülkemizde ciddi problemleri olan bir alan olarak belirmektedir. Neredeyse her üniversitenin bir akademik sosyal bilimler dergisi bulunmasına rağmen bu alanda istenen düzeye henüz yaklaşılamamış, bu da yayınların niteliğini etkilemiştir. Ülke geneline dağıtılan üniversite dışı kurum veya kuruluşlarca yayınlanan akademik dergiler ise çeşitli düşünce akımları veya ideolojik kesimlerin çerçevesi içinde kalmaktadır.

Akademik yayın dünyasında beliren bu eksikliği bir nebze olsun gidermek amacıyla Ocak 2010'da Türkiye Yazarlar Birliği tarafından 4 ayda bir yayınlanmaya başlanan hakemli dil, edebiyat ve sosyal bilimler dergisi TYB Akademi Ocak 2019'da yayınlanan 25. sayısı ile dokuzuncu yayın yılına girmiş bulunmaktadır.

Daha önce Gazâli, Evliya Çelebi, Said Halim Paşa, Çağdaş İslâm Düşüncesi, Ahmet Hamdi Tanpınar, Balkan Savaşlarının 100.Yılında Büyük Göç ve Muhaceret Edebiyatı, Türkiye'nin Düşüncesi, Türkiye'nin Tarihi ve Türkiye'nin Sosyolojisi, Edebiyat ve Eleştiri, 100. Yılında I. Dünya Savaşı, Osman Turan ve Selçuklular, Türkiye'de Eğitim Felsefesi ve Sorunları, 100 Yıl Sonra Çanakkale Zaferi, Ortadoğu, Türkiye'de Yüksek Öğretim ve Akademi, Türk-Rus İlişkileri, İran ve Türkiye, Amerika, Çin, İsrail, Orhan Okay, Estetik, Mizah/İroni sayıları yayınlayan "TYB Akademi" Ocak 2019'da yayınlanan "Yerlilik/Yerellik" başlıklı 25. sayısıyla yeni yayın dönemine girdi.

Yeni dönemde daha fazla okuyucuya ulaşmayı hedefleyen TYB Akademi yeni bir abone kampanyası başlatmış bulunuyor. Yeni dönem için üç sayılık abone bedeli 50 TL olarak belirlenmiş olup yeni abone olanlara ve aboneliklerini yenileyenlere TYB Akademi'nin geçmiş dönemlerde yayınlanan sayılarından istenen herhangi üç tanesi de hediye edilecektir.

Abonelik için: 0312 232 05 71-72
TYB Türkiye Yazarlar Birliği TYB Akademi Abonelik Kampanyası
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba