TYB Başkanı Arıcan'dan Bayram mesajı

Manevi dünyamızın en önemli günlerinden olan bir mübarek Kurban Bayramına daha kavuşmanın sevincini yaşıyoruz.

TYB Başkanı Arıcan'dan Bayram mesajı
TYB Başkanı Arıcan'dan Bayram mesajı Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 914 kez okundu.

Bayramlar birlik,  beraberlik,   yardımlaşma ve dayanışma duygularını güçlendiren;   hastaları, öksüz ve yetimleri, düşkün ve yaşlıları, engellileri, şehit ailelerini ve gazilerimizi, ilgiye muhtaç herkesi ziyaret ederek onlarla bayram sevincini paylaşmamız gereken önemli günlerdir.

Milletimizin zengin kültüründen aldığı bu değerlere sahip çıkmak ve sürdürmek elbette çok önemli ancak; Ramazan Bayramında olduğu gibi bu bayramı da buruk geçireceğiz.

Bütün bu yaşananlar karşısında yine de geleceğe olan inancımızı yitirmeden, ilahi iradeye tevekkül ile rıza gösterip, devletimizin uyarılarına karşı duyarlı ve anlayış göstererek bu zor günleri birlikte aşacağız. Buna yürekten inanıyorum.

Bayram; görüşmek,  buluşmak,  hasret gidermek ve kucaklaşmak olsa da dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de sosyal ve ekonomik hayatı derinden etkileyen, genç yaşlı demeden ölümlere neden olan korona virüsü etkisini azaltmış olmakla birlikte tehlike hâlâ devam ediyor. Virüs nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, tedavi görenlere de acil şifalar diliyorum.

Dolayısıyla, dostlarımızla, akrabalarımızla, arkadaşlarımızla ve tüm sevdiklerimizle teknolojinin imkânlarını kullanarak uzaktan iletişim araçları ile bayramlaşacağız; büyüklerimizin hayır dualarını alacağız, küçüklerimizin heyecanına ortak olacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle, Kurban Bayramının ülkemize, milletimize, âlem-i İslâm'a, gönül coğrafyamıza ve bütün insanlığa huzur, barış ve adalet getirmesini Yüce Rabbimden niyaz ediyorum.

 

Prof. Dr. Musa Kâzım ARICAN
Türkiye Yazarlar Birliği Genel Başkanı
TYB Kazım Arıcan Bayram Kurban Bayramı
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba