Haatchi ve Küçük Dostu
Esra Pak

Haatchi ve Küçük Dostu

Bu içerik 1146 kez okundu.


2012'de küçük bir köpeğin başına bir cisimle vuruldu, sonra da tren yoluna bırakıldı, raylardan geçen trenler bu küçük köpeğin üzerinden geçti. Kuyruğu ve bacağının biri geri kazanılmayacak şekilde ezilmiş ve kaybedilmişti. O sırada bu köpeği kurtarıcak olan gar şefi köpeği oraya bırakan kişi ile karşılaştı. O sırada Haatchi'yi oraya bırakmış ve yanında başka iki köpek ile aldırış etmeden bu adam gardan çıkış yapmaktaydı. Fakat köpeğini aradığı için ortalıkda dolaştığını iddia etmişti.

 

Onun iyileşme ve kurtarılış hikayesi hüzünlü bir hikaye bazen okurken dehşete düşüyorsunuz, bir çok dernek ve bir takım veteriner hekim yardımıyla ilk müdahalesi yapıldıktan sonra sahiplenilmeyi beklemiş. Bir facebook çağrısı ile de hikayenin diğer süper kahramanıyla yolları kesişmiş. Owen ile. (Owen dünyada nadir görülen bir kas hastalığına sahip çocuk) Owen ile Haatchi'nin arkadaşlığı birbirlerini ilk gördükleri andan itibaren mükemmel başlamış. İçine kapanık bu güzel çocuk bir köpeğin dostluğu ile hayata bambaşka bakmaya başlamış.


 

Bu kitabı alarak Türkiye Kas Hastalıkları Derneği aracılığıyla çocuklara ve Yaşam Hakkına Saygı Derneği aracılığıyla hayvanlara yardım etmiş olacaksınız.


Türkiye Kas Hastalıkları Derneği:
Telefon:
0 212 663 86 86 - e-posta: info@kasder.org.tr


Koton Yayınları:   https://www.facebook.com/KotonKitap?fref=ts

Biliyorsunuz hikayemiz gerçek bir hikaye videosuna buradan ulaşabilirsiniz.: Haatchi ve Owen'ın videosu: https://www.youtube.com/watch?v=eIE1BfNPMTY 


Kas hastalığının adı: Schwartz-jampel Sendromu


'Sonra onu okşamaya gittiği an Colleen kendi kanını donduran bir sey işitti. "Bu bir tren. Tren köprüye yaklaşıyordu.. Haatchi onu duydu!"

Onu kurtardıklarından beri onu tren istasyonu ya da bir tren yolu yakınına götürmemeye özen gösteriyorlardı. Colleen köpek eğitmeniydi Owen ve Will'e dönerek "Ne yaparsanız yapın ona dönmeyin ve tepki vermeyin"dedi.

Gelen tren sesinde Haatchi tir tir titrerken aile hiçbir tepki vermedi. Ve Haatchi şaşkın şaşkın tek tek yüzlerine baktı. Güvendelerdi. Bir şey olmamıştı. '


Kitap Tanıtım Bülteninden:

Bir farkındalık ve yardım projesi!

Koşulsuz sevgi, güven ve bağışlayıcılık karşısında ruha ne olduğu hakkında bir kurtuluş öyküsü:
"Haatchi ve Küçük Dostu'

Küçük bir çocuk ve üç bacaklı köpeğinin ilham verici gerçek hikâyesi!

"Bu kitap farklı olanlara ve öyle oldukları için onları daha çok seven insanlara ve hayvanlara adanmıştır."
-Wendy Holden-

Eski gazeteci, deneyimli yazar Wendy Holden'dan, küçük bir çocukla çok özel bir köpeğin içinizi ısıtacak gerçek hikâyesi Haatchi ve Küçük Dostu, Koton Kitap etiketiyle dünyadan sonra Türk okurunun da kalbine dokunmaya hazırlanıyor. Bu kitapta tekerlekli sandalyeye mahkûm, nadir bir kas hastalığı olan ve ailesi tarafından Küçük D olarak çağırılan Owen'ın, terk edildiği tren raylarında üzerinden tren geçtikten sonra ölmek üzereyken mucizevi bir şekilde kurtarılan çoban köpeği Haatchi'yle hayata tutunmasının hikâyesini okuyacaksınız.
(Tanıtım Bülteninden)

 

Buradan satın alabilirsiniz:  https://www.kotonkitap.com/urun/haatchi-ve-kucuk-dostu/67/tr_


DİĞER YAZILAR
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba