Advert
Advert
Gül Ver Bana!
Muhammed İsa Öztürk

Gül Ver Bana!

Bu içerik 1231 kez okundu.

heartGül ver bana; kökü inancın zemzemiyle sulanmış olsun. Ulaşsın kokusu, katılaşmış duyguların en harabe kırıntısına kadar. Ulaşsın ve okşasın vicdanın yıpranmış sayfasını. Çizsin şefkatin ve merhametin resmini kalbin tozlanmış duvarına.

heartGül ver bana; toprağı şehidin kanıyla sulanmış olsun. Alsın masumiyetin hırkasını kelebekler, gül devri için hizmet eden gencecik fidanlara giydirsin. Giydirsin ki, sönmesin ellerindeki meşaleler. Sönmesin, insanlık için nümayan kalplerindeki ışık; silinmesin, alınlarındaki secde izleri.

Durmasın, yanaklarında akan ırmaklar dudaklarına doğru, aksın gül kokan gözyaşları. Aksın ki,solmasın baharın şiiriyle ayan papatyalar, nergisler,  sümbüller, irisler, fulyalar, laleler...

heartGül ver bana; dalları, Gül Devr’in ab-ı hayat çeşmesine uzanmış olsun. Dalından akan her damla, yeni bir gül bitirsin gönüllerde. Her dal, ayet ayet aşkla örülmüş olsun. Damar damar Musab’ın, Enes’in ve Hamza’nın şehadetiyle, kutsal davanın destanını haykırsın. Haykırsın, yalın ayak koşturan yiğitlerin ayaklarına çelme takan nasipsizlerin kalplerine.

heartGül ver bana; dikenleri, aşkın yakan bestesiyle yankılansın deli divane sevdalıların kulaklarında. Yankılansın; Eyyub El Ensari’nin, Fatih Sultan Mehmet’in, Yavuz’un, Mevlana’nın ve Bediüzzaman’ın  mübarek sesleriyle kulaklardan katılaşmış yüreklere.

heartGül ver bana; yaprakları, Bedir aslanlarının kanıyla kıpkırmızı cennet koksun. Koksun ki, Medine’nin sokaklarında Ebubekir ile, Ömer ile, Ali ile  ve Osman ile soluk alsın kainat. Sahabe gibi yaşayan asrın delileri, bahar olup açsın kainatın bembeyaz sayfasında.

   

         Gül ver bana; büsbütün aşk koksun, O koksun, heartMuhammedheart koksun.

Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Nurhan Işkın     2017-01-08 Yüreğinize, kaleminize sağlık...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
Edebiyat Haberleri'nin Dört Yeni Anketi Yayında
Edebiyat Haberleri'nin Dört Yeni Anketi Yayında