İthaki Yayınları / YAYINEVLERİ

İthaki Yayınları
İthaki Yayınları
Bu içerik 1506 kez okundu.
Firma Hakkında

(Yayınevi tanıtımından.)

İthaki Yayınları yayın hayatına fantastik edebiyat ve bilimkurgu eserleri yayımlayarak başladı. Bu iki türe ait yayımladığı kült eserler alana hem hak ettiği saygın yeri kazandırdı hem de bugün hemen hemen her yayınevinin bu alanda eserler yayınlanmasının önünü açtı.

2002 yılıyla birlikte farklı alanlarda yayın yapmaya başladı.  Boris Vian, Rilke, George Orwell, Aldous Huxley, Albert Camus, Louis Althusser, Jean Paul Sartre, Franz Kafka, Nietzsche gibi büyük yazarların yanı sıra, Edgar Allen Poe’nun  bütün öykü ve şiirlerini de yayımlamıştır. 2002 yılında başlanan ve tam metin olarak yayımlanan Jules Verne kitaplarının sayısı 46 olmuştur. 2007 yılında kaybettiğimiz, Kürt edebiyatının önemli ismi Mehmed Uzun’un Kürtçe ve Türkçe tüm eserleri de İthaki tarafından yayımlanmıştır.

İthaki Yayınları tarafından hayata geçirilen bir diğer önemli proje ise Kemal Tahir’in eserlerini yayımlamak olmuştur. Yayımlanan kitaplar arasında Tahir’in en bilindik eserlerinin yanı sıra, bugüne kadar günışığına çıkmamış yapıtları ve müstear isimle yazdığı tefrika romanları da (Mayk Hammer romanları dahil) bulunmaktadır.

Kasım 2012 itibariyle  yayımladığı kitap sayısı 815’i bulan İthaki Yayınları, Bilimkurgu, Fantastik Kurgu, Çağdaş Dünya Edebiyatı, Türkçe Edebiyat, Psikanaliz Gündemi, Jules Verne Kitaplığı, Korku Kitaplığı, Futbol Kültürü, Tarih-Toplum-Kuram, Klasikler, Yazı-Yorum, Biyografi, Çizgi Roman, Polisiye-Gerilim ve Çocuk ve Gençlik Kitapları türündeki en özel ve önemli  eserleri okuyucularıyla buluşturmaya devam edecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba