Wattpad'den Roman Oldu: Edebiyatta Wattpad Etkisi

Son zamanların bağımsız yazarlar platformu olan Wattpad'den her gün yeni yazarlar doğuyor. Edebiyat Haberleri'nin seçtiği Wattpad'li yazarlar...

Wattpad'den Roman Oldu: Edebiyatta Wattpad Etkisi
Wattpad'den Roman Oldu: Edebiyatta Wattpad Etkisi Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 9197 kez okundu.

Son zamanların bağımsız yazarlar platformu olan Wattpad'den her gün yeni yazarlar doğuyor. Günde en az 150 bin hikayenin paylaşıldığı sosyal medya platformu Wattpad'den paylaşılan hikayeleri kitaba dönüştürülen pek çok yazar var. Wattpad hikayelerinin yazarlarından Büşra Küçük, Özlem Türk, Nehir Erdem, Işıl Parlakyıldız, Betül Güçlü, Meral Kır ve Selvi Atıcı en çok takip edilen ve yazdıkları kitaplaştırılan yazarlardan bazıları...

Wattpad'de çok okunan ve yayın evleri tarafından kitaba dönüştürülen hikayelerden seçtiklerimiz:

1- Büşra Küçük - Kötü Çocuk Serisi

Kötü Çocuk

Siyahın içindeki beyaz noktanın başlangıç hikâyesi…

Kayla, on yedi yaşına girdiğinde, ilk kez gördüğü babasıyla, yabancı bir şehre taşınır. Bu yeni şehirde yaşadığı zorluklar karşısında, hiç beklemediği bir çocuk hep yanında olur. Meriç, etrafına ördüğü sağlam duvarlar arasında yaşayan, yalnızlığı seçmiş bir çocuktur. Kayla ilk kez bir erkeğe güvenir. Meriç'in sırlarla dolu hayatı onu düştüğü karanlığın derinliklerinden yukarıya çekerken, yanlışlar doğru gözükür. Ta ki Kayla, isminin anlamına yakışır bir şekilde yaşamadığını fark edinceye dek…

Güvendeydim! Güvende olduğuma inanamıyordum ama güvendeydim işte. Bu kolların arasında kimsenin bana zarar veremeyeceğini biliyordum. Sigaranın gömleğine sinen yoğun kokusunu alırken, hızla uzaklaşan ayak seslerini duydum. Sonunda sadece fırtınanın sesi duyulmaya başladığında, belimdeki eller dirseklerimi tuttu. Beni kendinden uzaklaştıracağını anlayıp ona sıkıca sarıldım ve tutmakta olduğum gözyaşlarımı serbest bıraktım. Hamlem işe yaradı. Dirseklerimden vazgeçip, ellerini tekrar belime doladı. "Korkma artık. İyisin," diye fısıldadı bir süre sonra. Beni rahatlamak ister gibiydi. Korkmuyordum. Ona neden güvendiğimi bilmiyordum ama onun yanında korkmuyordum.

(Tanıtım Bülteninden) Yayınevi: Ephesus Yayınları

2- Tuğba Sayın - İstanbul

Tuğba Sayın

İstanbul... Aşkın, ayrılığın, acının ve kavuşmanın hikâyesinin yaşandığı şehir... Liseli bir genç kız olan Mina'nın Bursa'dan İstanbul'a yaptığı bir yolculukla başlıyor her şey. Kaderin cilveleri ve türlü tesadüflerle örülü, yüreğinizi ısıtacak bir gençlik hikâyesi. Tutkulu, dinamik ve heyecanlı... Gençliğin coşkusu ve kırılganlığı bu kitapta saklı. Mina'yı zorlu bir duygusal sınav beklemektedir. 

Bir tarafta arkadaş gibi sevilen bir erkek, diğer tarafta duygularına karşılık verip vermeyeceği belli olmayan diğer bir erkek. Hangi erkek aşk duygularıyla Mina'nın yüreğini sarsacaktır?

(Tanıtım Bülteninden) Yayınevi: Fenomen Kitaplar

3- Işıl Parlakyıldız - Ali'm

Işıl Parlakyıldız

"Biliyordum, onu gördüğümde yine bütün kalkanlarım bedenimi saracak ve âşık ruhumu saklayacaktım. Artık hiç değilse kendime dürüst olma vaktiydi. Aslı ruhuma işlemişti işlemesine de ben bunu istiyor muydum? Hoş aklıma, ruhuma girerken bana sorduğu yoktu ama korkuyordum. Hiçbir şeyden korkmadığım kadar korkuyordum."

Ali Aral, nam-ı diğer Ali'm.. Karanlık ve acımasız bir hayatı seçmek zorunda kalan, korkularını ve pişmanlıklarını kör bir cesaretin arkasına saklayan bir adam… Ali'm, yetimliğinin acısını; Duygu'ya can, Bekir'e kan, Sado'ya yıkılmayan duvar olarak unutmuştu. Hercai arzuların efendisiyken, bir gün hayatına gökten zembille inen Aslı'yla tanıştığında hayatındaki en büyük eksikliğin ne olduğunu anladı: Aşk... Fakat hayatındaki eksik şeyi yerine koymak sandığı kadar kolay olmayacaktı. 

Ali'm, Aslı için yanmayı ve yakmayı öğrenebilecek miydi? Öksüz ruhuna, kana bulanmış geçmişine aşkı anlatabilecek miydi?

Ondan kaçan kadını, onu kendinden bile çok seveceğine inandırabilecek miydi?

Hercai arzuların ebedi aşka dönüştüğü Bir Türk Masalı daha...


(Tanıtım Bülteninden) Yayınevi: Müptela Yayınları

4- Emine Can - Alayına New York

Alayına New York


"Seni çok özledim," diye fısıldadı kulağıma. Ses tonu öyle bir özlem barındırıyordu ki… Hiçbir şey söylemeden ona sarılıyor, gözyaşlarıma engel olamıyordum.

"Rüya olmasından korkuyorum, Max. Birazdan uyanacak olmaktan, yok olmandan korkuyorum."

Sanki mümkünmüş gibi daha sıkı sarılırken, başını yüzüme doğru eğip gözlerime baktı.

"Senin kadar gerçeğim, güzelim. Artık yanındayım, seninleyim."


(Tanıtım Bülteninden) Yayınevi: Epsilon Yayınları

5- Özlem Türk - Annemin Gelini Olur Musun

Annemin Gelini

"Aksen, "Kısa kes!" diye bir kez daha emretti.

"Peki... Seninle bir oyun oynayalım. Annemi gelin hayalinden vazgeçirecek tüm özelliklere sahipsin. Düşünüyorum da annemin gelini olur musun?"

Yekta'nın şu hayattan istediği tek bir şey var: Her gece farklı bir kızla hayatın tadını çıkarmak! Yekta'nın annesi Elçin'in fani hayattan istediği yegâne şey ise oğluna hanım hanımcık, istediği gibi bir gelin bulabilmek! 

Hanım hanımcık gelin peşine düşen Elçin Hanım, çapkınlığın doruklarında dolaşan Yekta ve anneyi yıldırma operasyonunun kilit ismi Aksen arasında neler yaşanacak? Sizce Aksen, Elçin Hanım'ın gelini olur mu, ne dersiniz?


(Tanıtım Bülteninden) Yayınevi: Müptela Yayınları

6- Merve Akıncı - Şahmelek

Şahmelek

"Elimden gelse hâli hazırda kenetlenmiş ellerimizden güç alıp onu bu evden kaçırırdım. Denizi görebileceğimiz bir yere giderdik belki... Hiç konuşmazdık. Dudaklarımız değil, dokunuşlarımız konuşurdu bizim yerimize... Başımı onun geniş omzuna yaslayıp burnumu boynuma gömerdim. Onun o tatlı kokusunu doya doya içime çekip gözlerimi yumardım. İnanıyorum ki birlikte olsak her şey daha güzel olacaktı. Belki daha kolay..."

Ailesi, kızkardeşinin tedavisi için Amerika'ya gittikten sonra Balkanlı Ailesi'nin evinde yaşamaya başlayan İde'nin hayatı, bir gün rüyasında evin oğlu Aslan'ı görmesiyle tamamen değişir. Herkese, her şeye ve özellikle aşka karşı soğuk ve ilgisiz görünen Aslan Balkanlı'ya yavaş yavaş âşık olmaya başlayan İde, tutulmaya başladığı adamın buzlarını eritebilecek midir? 

Yaralı bir aşkın hayaletiyle boğuşan Aslan ise onun seven bir kadının varlığını kabul edebilecek midir?


(Tanıtım Bülteninden) Yayınevi: Müptela Yayınları

7- Betül Güçlü - Süper Dadı

Süper Dadı

Âşıksanız; Dağları delebilirsiniz, "Ferhat" derler, Çölleri aşabilirsiniz, "Mecnun" derler, canınıza kıyabilirsiniz, "Romeo" derler, Ya iki küçük sevimli canavarın tüm sorumluluğunu alıp, kalplerini çalar ve oradan sevdiğiniz kadına ulaşmayı başarırsanız?

İşte o zaman, "Süper Dadı" derler. Efran'ın verdiği zorlu, eğlenceli, acılı ve sevimli mücadeleyi okurken aşk uğruna girilebilecek en güzel sınavlardan birine şahit olacaksınız. Beril, Baler, Sare ve Efran'ın "aile"si sizi de aralarına alacak kadar sevgi dolu; gerçek bir aile olmak için kan bağından daha fazla ihtiyacımız olan tek şey de bu.
(Tanıtım Bülteninden) Yayınevi: Müptela Yayınları

8- Sena Yavuz - Küçük Hırsız

Küçük Hırsız

Bir hırsıza ne kadar güvenebilirsiniz?

Prens, bir hırsızı seçti ve kader onları bir araya getirdi. Sevgi ve güven bulutları üzerinde, tatlı bir masala dönüştü onların hikâyesi. Bir gece hayallerini yazıp ateşe attılar, çünkü yanıp kül olmadan gerçekleşmeyecekti hiçbirisi. Gözyaşları gülümsemeye dönüşürken önemli olan tek şey sevmekti birini. Prens ve 'kötü olan' sevilmeyi beklerken, prenses mutlu olmayı seçti. Ve küçük hırsız çalabileceği en büyük şeyi aldı.

Ailesine bakmak için okulunu yarım bırakmış, sokaklarda hırsızlık yapan bir kız: Azra. Ailesinin saltanatıyla Prens olmak için doğmuş yakışıklı bir genç: Ekin. Kötü olmak için yaşayan, iyilikler prensi: Anıl. Okudukça prensesin sorusunu hissedeceksiniz:

Siz çaldıklarınızın farkında mısınız?
(Tanıtım Bülteninden) Yayınevi: Martı Yayınları

9- Nokta Virgül - Kızıl Ayaz

Kızıl Ayaz

"Bunları yaşayan tek kadın değilim. Belki de çok daha fazlasını yaşayan insanlar var. Benimki daha çok pireyi deve yapmak, böyle hayatta kalıyorum. Yaşadıklarımı gözümde öylesine büyütüyorum ki sonunda bu gülünç yaşam kavgasında nalları hala dikmediğime şaşıyorum.

Biz hayatla aynı sıklette bile değiliz, o binlerce kez şampiyon olmuşken, madalyaları varken,henüz onu yenebilme kabiliyeti olan bir insanoğlu çıkmamışken, benim saf bir inançla boks eldivenleri takmam hiçbir şeyi açıklamaz.

Hayat kelebek gibi uçar, arı gibi sokar, anlıyor musun Bora? Rakibimi gözümde çok büyüterek belki de hala hayatta kalmayı başarıyorum. Yenilgilerimi kendime başka türlü açıklayamam yoksa. Aslında ben çok güçsüz değilim, rakibim bana göre fazla tecrübeli o kadar. Doğduğumdan beri giriştiğim bu dövüş benim nazarımda baştan sona adaletsiz."

Postiga Yayıneviyle anlaşmış.

10- Meral Kır - Aşkı Seçtim

Aşkı Seçtim
Ona, gururuna köle olmayacak kadar çok âşıktı. İstisnasız her gece, omuzlarında dans eden saçlarına dokunduğunu hayal etmişti. Ve her hayalinin sonunda o ipek sarısı, rüzgâra meydan okuyan saçların yokluğu ilmik olup boğazında düğümlenirken, geceler boyunca nefes almadan yaşamaya çalışmıştı. Şimdi ona bu kadar yakınken, uzak durmak hiç kolay olmuyordu. Zengin ve ünlü Sancaktarların beş çocuğundan biri olan Asya, önceleri ailenin sosyetik kızıyken hayatı çok kısa sürede değişmişti. Deli gibi âşık olduğu ve çocuklarının babası olan Doruk, onu bırakıp eski sevgilisinin peşinden Amerika'ya gidince yıkılmamış, kendini çocuklarına adamıştı. Bir gün Doruk, yanında eski sevgilisi Sabrina ile birlikte Türkiye'ye döndüğünde Asya'nın dengesi alt üst olur. Asya, hayatına yeniden giren Doruk'un varlığına alışamamışken kendisinin ve etrafındaki herkesin hayatını tehlikeye sokan olaylarla mücadele etmesi gerekir. Kendini garip bir oyunun içinde bulan Asya, çocuklarını tehlikelerden korumaya çalışırken; Doruk da ailesine zarar vermek isteyenlerin kim olduğu ortaya çıkarmak için ?amansız bir savaş vermek zorunda kalır. Doruk ve Asya, bütün bu olan biten arasında aşkı yeniden bulabilecek mi? Daha da önemlisi aşk her şeyi affedecek mi?
(Tanıtım Bülteninden) Yayınevi: Müptela Yayınları

11- Elif Melissa - Eylül

Eylül


Eylül kendini büyük bir boşlukta hissetmektedir. Kim olduğunu hatırlayamaması genç kızın canını günden güne daha çok sıkmaya başlar. Gördüğü rüyalar, evine gelen gizemli mektuplar ve sırlarla dolu bir çocuk Eylül'ün hayatındaki tüm dengeleri alt üst edecektir. Artık her şey bir oyunun parçasıdır. Her dakika beyninde dönüp duran, cevaplandırılması gereken sorular ve geri dönüşü olmayan bir yol... Güvenin yok olduğu, acıyla baş başa geçen günler...

Asla unutamayanların hikâyesi Eylül'ü okurken çözülen her bir olayda daha çok şaşıracaksınız.
(Tanıtım Bülteninden) Yayınevi: Fenomen Kitaplar

12- Zeynep ışıklar - Mevsim

Mevsim

Bahar kadar umutlu, yaz kadar tutkulu, güz gibi durağan, kış gibi fırtınalı. Bir yanda aşklarını itiraf edemeyen Esra ve Kaan'ın, diğer tarafta geçmişin izleriyle savaşmış Mevsim ve Tolga'nın doludizgin aşkları...

Duygusallığı ve tutkusuyla…
Bazen vazgeçmişliği, bazen umudu ile Aşk'ı şaha kaldıran sayfalar arasında kaybolmak için…

Her Mevsim Aşk'ı hissetmek için... "Sadece onunla olmak, yanından bir an olsun ayrılmamak, suratı düştüğünde onu gülümsetebilmek, ağladığında ona sarılmak...
Her zaman güçlü olmak zorunda kaldığı yorucu hayatında bir mola olmak...

Bunların hepsi ve daha fazlası ne zaman oldu bilememek...
Zamanla olan bir şey değildi aşk. Belki sevgi öyleydi ama aşk ilk görüşte ruhunu, beynini, kalbini sorgusuz vermekti…
O'ydu. Geçmişim berbat olabilir, onu hak etmiyor olabilirim ama onu bırakamayacak kadar da bencilim."
(Tanıtım Bülteninden) Yayınevi: Müptela Yayınları

13- Burcu Büyükyıldız - Çilek Mevsimi

Çilek Mevsimi

"Ne olacağını bilmiyorum..." dedi onun bakışlarındaki tedirginliği yok etmek ister gibi, "Ama öğrenmek istiyorum Mira. Hayatımdaki tüm kaosa, tüm belirsizliğe rağmen bunu seninle yaşamayı istiyorum." diye fısıldadı ve ardından ekledi, "Çünkü seni incitebilme ihtimalime rağmen, seni istemekten vazgeçemiyorum."

Bir bahar günü çilek kokuları içerisinde tanışan ve birbirlerinden ilk görüşte etkilenen Mira ve Yağız için aşkın büyüsüne kapılmak çok zor olmamıştı.
Diğer taraftan, aralarına bir kara kedi gibi giren Yağız'ın tehlikelerle örülmüş geçmişi, mutluluklarının uzun sürmesine izin vermemişti.
Hızlı ve tutkuyla başlayan bir aşkın özneleriyken kendilerini birdenbire hoyrat bir ayrılığın içinde bulan Yağız ve Mira'nın günlerine özlemin ıssızlığı sinmişti.

Günün birinde geçmişinin karmaşasını, sırlarını çözüp bir daha gitmemek üzere geri gelen Yağız, ardında bırakıp gittiği mutlu, tasasız, cıvıl cıvıl kadını aynı bulabilecek miydi? Derinden yaraladığı Mira'ya kendisini affettirebilecek miydi? Daha da önemlisi Yağız, Mira'ya yaşadıklarını unutturabilecek miydi?

Adı gibi kokusu olsa çilek kokacak bir hikâye...
(Tanıtım Bülteninden) Yayınevi: Müptela Yayınları

14- Vedat Onat - Cennetteki Kaplumbağalar

Cennetteki Kaplumbağalar

Yaşam kendini tekrarlamaya devam ediyordu. Deniz kaplumbağaları bir kez daha yumurtlamak üzere Tunus’un derin sularını terk edip otuz yıl önce doğdukları kumsallara can verecekleri yolculuk için hazırlanıyordu. Bazıları bu yolculuk sırasında denizin karanlık yüzüyle karşılaşıp derinliklere doğru yok olup gidecekti. Sadece şanslı ve güçlü olan kaplumbağalar bu yolculuklarını tamamlayabilecekti.
Yayınevi: Postiga Yayınları

15- Büşra Yılmaz - Ölüme Fısıldayan Adam

Ölüme Fısıldayan Adam

Ölümün varlığı beynimde yanan bir ateş, yaşam ise enseme üflenen soğuk bir nefes... Bana bak... Ben ölüm değilim... 

Cayır cayır yanan küf kokulu ölüme fısıldayan adamım.Ölüme en güzel şarkıları yazar, en güzel şeyleri mırıldanırım.

Duyduğun an...
Kaçamazsın, kanar kulakların...

Yayınevi: Epsilon Yayınları

16- Özge Erkin - Masum Koza

Masum Koza

									

Aşkı hiç tatmamış bir adam ve aşkı silah olarak kullanan bir kadın...

İntikam kor bir ateşti; bilinmezliğe sürükleyen ve her daim biraz daha yakın. Hayal, intikam ateşiyle ve tunçtan bir demir gibi şekillendirmişti yüreğini. Umuda dair ne varsa küle dönüştürmüştü. Son avını seçtiğinde ruhundaki tüm hayalleri serbest bırakmıştı.

En büyük darbeyi aşkla vuracaktı. Ama unuttuğu bir gerçek çabuk hatırlattı her şeyi; kader koca bir labirentti. Sona ulaşmadan önce çıkmaz bir sürü sokağa sürüklerdi sizi...

Acaba bu koskoca labirentte kaybettiği masumiyetini ve yok olan insanlığını geri kazanabilecek miydi?

Deniz gözlü bir adamın ruhunda dindirebilecek miydi yorgun yüreğini?

Kitap, Olimpos Yayınları'ndan çıktı.

17- Aydan İnan - Ben Baba Olamam

Ben Baba Olamam

Ne çok şeyi yapamazmışız gibi geliyor. Ne çok şeyin içimizdeki varlığından habersiziz. 
Jason bırakın bir aile kurmayı ciddi bir ilişkisi olmasından bile korkarken başına gelenler yüzünden, 
en çok da Sarah sayesinde kendisi ile yeniden tanışıyor. Ben Baba Olamam; bir adamın küçük bir 
bebekten, sevgiden, aşktan öğrendikleriyle nasıl büyüdüğünü anlatırken, sıcacık sevgi dolu anlarıyla 
sizi de bir sevgi yumağının içine buyur ediyor. 
Gücünü sevmekten alan ve birlikte mücadele edenlere gelsin; Jason , sen "baba" olabilirsin.

(Tanıtım Bülteninden) Yayınevi: Müptela Yayınları 

18- Ecem Altınok - Beyaza Tutsak 

Beyaza Tutsak

Hazan ve Hakan...
 
Hayatın acımasız pençesine takılmış iki kardeş.... Et ve tırnak gibiydi ikisi. Birbirlerinden bir an olsun ayrılmazlardı.
Ancak zamanla, büyüdükçe araya bambaşka bir engel girdi: Uyuşturucu... Bu beyaz illet kardeşinin ruhunu esir alırken hiçbir şey gelmiyordu elinden Hazan'ın. Gün geçtikçe ismi siliniyordu bu yaşamdan.
 
Ancak Hakan'ın başına gelenlerden sonra tekrardan yazdı baş harflerini inadına hayata. Fedakârlık kalbinde gün geçtikçe köpürdü, yerini yasak duygulara bıraktı. Araf'tayken Cennet'te, Cennet'teyken Cehennem'de buluverdi kendini. Ve bunun sebebi, kaybolduğu o safir mavisi gözlerin sahibiydi...
Hazan kardeşini kurtarmak için girdiği bu yolda hiç beklemediği duygularla karşılaşıp geçmişindeki acıları başkasının karanlığında silebilecek miydi?
Bu amansız oyunda beyaz siyaha mı bulana-caktı? Yoksa siyah beyazla mı buluşacaktı? Peki, beyazın yanında siyaha yer var mıydı?
(Tanıtım Bülteninden) Yayınevi: Olimpos Yayınları 

19- Duygu Özlem Yücel - Her Son Bir Başlangıçtır 

Her Son Bir Başlangıçtır

"Güneş nasıl Toskana'da böyle hüzünlü batıyor?
 
Ve nasıl oluyor da; her batan güneşle birlikte geçmişimden, ruhumdan ve varlığımdan toprağa binlerce parça akıyor?
 
Peki ya, güneş nasıl Toskana'da böyle mucizevi doğuyor? Ve nasıl oluyor da; son doğan güneşle birlikte geçmişime, ruhuma ve varlığıma sen doğuyor? Aşk doğuyor!" Toskana vadisinin kalbinde yazılan destansı bir masal… O henüz bilmiyordu ama; hiç bilmediği bir şehirde, hiç tanımadığı insanların içinde, hiç tatmadığı duygularla, sınanmaya hazırlanıyordu!
 
Aile bağlarıyla, Mutlulukla, Geçmişin karanlık sırlarıyla, Söylenmemiş sözlerle, Unutulmaya yüz tutmuş gözlerle, Umutla, Dostlukla, Sevgiyle, Nefretle, ve Aşkla!
 
Geçmişin karanlık yanı aydınlandığında, ruhun aşkın aleviyle yanacak! Ve ancak içindeki savaşlar bittiğinde gerçek aşkla sevişeceksin!
(Tanıtım Bülteninden) Yayınevi: Destek Yayınları 


20- Beyza Alkoç - Sınır / Mavi Kuş ve Kafesi'nin Hikayesi 

Sınır

Bu hikâyedeki Mavi Kuş benim, sevgilim. Hareket edebiliyorum, ama hiçbir yere gidemiyorum. Sen de benim kafesimsin. Senden giderken sana çarpıp yaralanacağım günü bekliyorum. Çünkü biliyorum, Sen beni yaraladığında, İşte ben ancak o gün özgür olacağım. Şimdi beni özgür bırak, İstersen öldür, Ama önce özgür bırak...
 
Hayatı hırslarından ve tutkularından ibaret sanan bir adamın sınırları; engelleri olan genç bir kız tarafından aşılabilir mi? Peki, bu adam... Aşık olabilir mi? Tutku dolu satırlara hazır olun.
(Tanıtım Bülteninden) Yayınevi: Yakamoz Yayınları
Wattpad Büşra Küçük Kötü Çocuk Özlem Türk Müptela Yayınları Epsilon Yayınları Martı Yayınları Yakamoz Yayınları Destek Yayınları Olimpos Yayınları Fenomen Kitaplar Postiga Yayınları
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Dolunay     2015-08-05 Bu kitabı herkes okusun!
Deniz Yılmaz     2015-08-02 SINIRRRRRRRRR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba