İntihar Eden Genç Ressamın Hayatını Sosyal Medya Kurtardı

Eskişehir'de yaşayan genç sanatçı Emrah Emir, bugün saat 13'te Facebook hesabından intihar edeceğini yazdı. Sanatçının mesajı üzerine Facebook kullanıcıları müthiş bir işbirliği ile intihar mesajını yorum yağmuruna tutarak gönderiyi Emir'in ona ulaşabilecek arkadaşlarının fark etmesini sağladılar. Kısa süre sonra, evine ulaşıldı ve hastaneye kaldırıldı. Bileklerini kesen sanatçının hayati tehlikesi bulunmuyor.

İntihar Eden Genç Ressamın Hayatını Sosyal Medya Kurtardı
İntihar Eden Genç Ressamın Hayatını Sosyal Medya Kurtardı Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 8083 kez okundu.

Bugün (13 Ağustos 2015) Eskişehir'de yaşayan ressam Emrah Emir, Facebook hesabı üzerinden aşağıdaki mesajı paylaşarak intihar etti.

"Ben artık yokum, bütün çığlıklarım tablolarımda gizli kalacak, bütün isyanlarım romanlarımda saklı kalacak... Ben intihar ediyorum kendinize iyi bakın... En çok doya doya resim yapamadım, doya doya sevmedi bir kadın beni, doya doya dostluklar yaşayamadım, bir daha türkü dinleyemeyeceğim mesela ya da Karl Marks okuyamayacağım, Yaşar Kemali anlayamayacağım en çok bunlar koyuyor ama kararım kesin... Son sözüm şudur: Keşke böyle olmasaydı... İncittiğim herkesten özür dilerim, beni sevenlere de teşekkür ederim... Hadi eyvallah... Gitarımı, bütün tablolarımı, bütün kitaplığımı ve bütün antika oyuncak koleksiyonumu Can Çetiner'e bırakıyorum..."

Sanatçının mesajını gören ancak tam adını (sanatçı Facebook'ta Fyodor Mihajloviç Raskolnikov isimli bir hesap kullanıyor) ya da yaşadığı yeri bilmeyen onlarca Faceobok arkadaşı, mesajın hemen ardından hiç ara vermeden yorumlar yaparak, gönderiyi sanatçının adını ve adresini bilen arkadaşlarının görmesini sağladılar. Kısa süre sonra, sanatçıyı tanıyan arkadaşlarına ulaşıldı ve evine giden sağlık görevlileri, kapıyı kırarak, bileklerini keserek intihar etmiş sanatçıyı hastaneye götürdüler. İlk anda gelen olumsuz haberlerin ardından, sanatçının hayati tehlikesi bulunmadığı haberi geldi. 

Bu güzle haber üzerine, onlarca kişi sanatçının profiline mesajlar yazarak Emrah Emir'e 'yeni hayatında' destek mesajları verdi.

Ressam

Emrah Emir Ressam Fyodor Mihajloviç Raskolnikov İntihar
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Gökçen yıldız     2018-06-04 Yahu tiyatroyu, kurguyu, magazini ne kadar çok seviyorsunuz. Duyanda Leonardo da vinci intahar ediyor sanacak, bir kendinize gelin kardeşim, adamın intahar mektubu bile kendini pazarlıyor, anladık ne çok entelektüel bir kişilikmişsin. Bi adam intahar ederken doya doya Karl Marx okuyamadım der mi yahu ? Bunları yazarken arkada nasıl bir fon müziği ayarladın? Bence kardeş otur güzel güzel resmini yap, böyle ucuz mağazin oyunlarına da başvurma bence ayıp ya… Haberi yapan arkadaşa sipariş verildiği,
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba