Fas'taki Bir Kitapçının İnanılmaz Hikayesi

Haberin başlığını abarttık. Ama suç bizde değil! Sosyal medyanın gündeminde olan bir fotoğraf var. Bir kitapçı... Fas'ta 17 Nisan 2011'de çekilmiş. Roland Wich adlı fotoğrafçının imzasını taşıyor. Fas'ta kitapçı dükkanı. Buraya kadar olan bilgi doğru. Ancak sosyal medya bu fotoğrafa bir de hikaye eklemeyi ihmal etmemiş.

Fas'taki Bir Kitapçının İnanılmaz Hikayesi
Fas'taki Bir Kitapçının İnanılmaz Hikayesi Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 8310 kez okundu.

Fotoğrafın altına iliştirilen hikaye şöyle:

"Fas'taki bu kitapçının sahibi daha evvel duymadığı bir hikaye veya masal anlatana karşılığında kitap hediye ediyormuş…"

Fotoğrafın ilk yayınlandığı kaynağa baktığımız zaman, Fas'ta çekildiği ve ne zaman çekildiği haricinde hiçbir bilgiye ulaşamıyoruz. Ancak sosyal medya kullanıcıları böyle bir hikaye eklemişler paylaşırken.

Aslında oldukça güzel bir uygulama, kurgu bile olsa bu haliyle paylaşılması güzel; ancak gerçek hayatta kitapçılara uğramayan, zincir kitabevlerinden ya da internet üzerinden kitap alan, şehrinin dört bir yanında kapitalizme direnen güzelim kitapçılardan haberdar olmayan pek çok kişinin böyle bir hikayeyi sempatik bulması ve paylaşması ilginç bir tezat oluşturuyor.

Bu vesileyle hatırlatalım; ülkemizin hemen her şehrinde binlerce kitapçı sizleri bekliyor. Sadece kitap satın almanız için değil; kitaplar hakkında sohbet etmeniz, okuma heyecanınızı, öykülerinizi paylaşmanız, çay ya da kahve içmeniz için de.

Bugün, yaşadığınız şehirdeki bir kitapçı ya da sahafa uğrayın, selam verin, sohbet edin ve sonsuz sayıda kitaptan payınıza düşeni satın alarak o mekanın yaşamasına katkı sunun. Her kitapçının bambaşka bir hikayesi vardır, dinleyin, fotoğraflayın ve hep birlikte ülkemizin kitapçılarını da paylaşalım bu alanda. 

Fotoğrafın ilk yayınlandığı kaynağa ve fotoğrafçıya ulaşmak için tıklayın.

Fas Kitapçı

Fas Kitapçı
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba