İllüstrasyon Ve Çizgi Roman Tasarımı Atölyesi Pera Müzesi’nde

Pera Eğitim, Saraybosna Güzel Sanatlar Akademisi işbirliği ile Günümüz İmgeleri, Saraybosna Güzel Sanatlar Akademisi’nden Yapıtlar adlı sergisi kapsamında İllüstrasyon ve Çizgi Roman Tasarımı isimli bir atölye düzenliyor.

İllüstrasyon Ve Çizgi Roman Tasarımı Atölyesi Pera Müzesi’nde
İllüstrasyon Ve Çizgi Roman Tasarımı Atölyesi Pera Müzesi’nde Nisan
Bu içerik 3417 kez okundu.

Pera Eğitim, Saraybosna Güzel Sanatlar Akademisi işbirliği ile gerçekleştirilecek Günümüz İmgeleri, Saraybosna Güzel Sanatlar Akademisi’nden Yapıtlar adlı sergisi kapsamında, 15 yaş ve üzerindeki katılımcılar için İllüstrasyon ve Çizgi Roman Tasarımı isimli bir atölye düzenliyor.

Bu atölye çalışmasında katılımcılar çeşitli illüstrasyon tekniklerini ve tarzlarını tanıyor. Günümüzde film, reklam ve yayıncılık sektöründe oldukça yaygın kullanılan illüstrasyon, aslında resim sanatı ve grafik tasarımın birleşiminden meydana gelen genellikle gerçeküstü kompozisyonların resmedildiği, farklı alanlarda kullanılan bir sanat dalıdır. Katılımcılar da sergi turu ardından atölyede, illüstrasyon tekniklerinin çizgi romandaki kullanımı ve çizgi romanda hikaye anlatımı, kadraj, mekan tasarımı ve karakter tasarımını inceledikten sonra, kendi kısa çizgi hikayelerini tasarlıyor.

Eğitmen: Merve Atılgan

Tek Günlük Atölyeler

16 Eylül Çarşamba 17:00-19:00
17 Ekim Cumartesi 14:00-16:00
31 Ekim Cumartesi 14:00-16:00

Yaş Grubu: 15 yaş ve üzeri
Kontenjan: 10 kişi
Atölye başına katılım bedeli: 50 TL
Süre: 2 saat
Detaylı bilgi: egitim@peramuzesi.org.tr

Kaynak


İllüstrasyon ve Çizgi Roman Tasarımı İllüstrasyon ve Çizgi Roman Tasarımı Atölyesi Merve Atılgan Pera Eğitim Pera Müzesi Saraybosna Güzel Sanatlar Akademisi Saraybosna Güzel Sanatlar Akademisi’nden Yapıtlar
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba