Ali Ural İle Yazarlık Atölyesi

Ali Ural'ın yaratıcı yazarlık atölyeleri 8 Ekim'de başlıyor!

Ali Ural İle Yazarlık Atölyesi
Ali Ural İle Yazarlık Atölyesi Nisan
Bu içerik 3898 kez okundu.

A. Ali Ural on beş yıldır yaratıcı yazarlık dersleri veriyor. İstanbul'da, Mecidiyeköy, Sultanahmet, Cağaloglu, Üsküdar ve Pendik'teki yazı ve şiir atölyelerinde saklı yetenekleri edebiyat dünyasına kazandırıyor.

A. Ali Ural yazarlık atölyelerinde öğrencilerine edebiyatı tanıtmanın yanı sıra hayata yeni bir gözle bakmayı öğretiyor. Aşina olunan her şeyi yeniden keşfettirmeye, saklı cevherleri gün yüzüne çıkarmaya çalışıyor. Yazarlık eğilimlerinin belirlenmesi ve desteklenmesinden yola çıkılarak hazırlanan programlar, okuma bilinci ve birikimi kazandırmayı da hedefliyor. Bir yazarın yol haritası olabilecek özgün kitaplarla ögrencilerini tanıştıran Ali Ural, onlara yeni bir okuma anlayışı kazandırıyor: Fark ederek okumak. Ona göre “Her iyi yazar, her seyden önce iyi bir okuyucudur.” Bu noktada Türk ve dünya edebiyatının seçkin yazarları tek tek ele alınarak üslupları irdeleniyor ve yazarlık sırları ele alınıyor.

Ural, öğrencilerin yazdıkları metinleri kelime kelime incelerken dikkat edilmesi gereken noktaların altını çiziyor. Bunu yaparken özgünlüğe müdahale etmiyor.Ne yazılması gerektiğine değil, nasıl yazılmaması gerektiğine dikkat çekiyor. Katılımcıların metinleri üzerinde edebî tahliller yapan Ural, ilham ve hayal gibi yazara güç veren kaynakları, ironi ve ima sıgınaklarını irdeliyor. Görmenin, elemenin ve çerçevelemenin sırlarını paylaşıyor.

Ali Ural'ın yaratıcı yazarlık atölyeleri ve kayıt tarihleri aşağıdaki gibidir.

8 Ekim 2015 Perşembe

10:30-12:30 arası Şule Yayınları'nda yapılacak..

Bilgi ve Kayıt: Naime Erkovan / naimeerkovan@hotmail.com

 

8 Ekim 2015 Perşembe

15:30-17:30 arası Türkiye Yazarlar Birliği.

Bilgi ve Kayıt: Kızlarağası Medresesi, Divanyolu Hoca Rüstem Sk. No: 6  Sultanahmet/ İstanbul Telefon: (0 212) 527 75 17-18-19 

 

10 Ekim 2015 Cumartesi

10:30-12:30 arası Pendik Mehmet Akif Ersoy.

Bilgi ve Kayıt: Batı Mah. İsmetpaşa Cd. No:2 (Migros'un yanı) Pendik – İstanbul Telefon: (0 216) 585 11 44  (Katılım ücretsizdir) 

 

10 Ekim 2015 Cumartesi

15:00-17:00 arası Şule Yayınları'nda yapılacak.

Bilgi ve Kayıt: Naime Erkovan / naimeerkovan@hotmail.com

Ali Ural Yaratıcı Yazarlık Atölyesi Yazarlık Atölyesi Türkiye Yazarlar Birliği
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba