Gerçek Bir Hayat Hikayesi: Hayalet Çocuk

Pena Yayınları.Com'dan aldığınız her Hayalet Çocuk'un 5 TL'si Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği'ne bağışlanıyor.

Gerçek Bir Hayat Hikayesi: Hayalet Çocuk
Gerçek Bir Hayat Hikayesi: Hayalet Çocuk Nisan
Bu içerik 3987 kez okundu.

Türkiye'de Pena Yayınları etketiyle çıkan ve tüm dünyada çok satanlar listesine giren Hayalet Çocuk, birçok insana ilham veriyor. Gerçek bir hayat hikayesini anlatan kitap, Martin Pistorius’un hayatında olduğu gibi inancın ve sevginin her şeyin üstesinden gelebileceği vurgulanıyor.

Pena Yayınları'nın sitesinden alacağınız her Hayalet Çocuk kitabı için, Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği'ne de 5TL katkınız oluyor.

Okumaya değer bu kitabı Edebiyat Haberleri olarak tüm takipçilerimize öneriyoruz.


Kitaptan


Bedenim, içinden kaçamadığım bir hapishane: Konuşmaya çalışsam, sessizim; kolumu kaldırmak istesem, yerinden oynamıyor. 

Zihnim sıçrıyor, atlıyor, parende ve taklalar atarak zincirlerini kırmaya çalışıyor, gri bir dünyada aniden çakan bir şimşek gibi pasparlak renkler çıkarıyor. Ancak kimsenin haberi yok çünkü onlara söyleyemiyorum. Beni boş bir kabuk sanıyorlar.
Yirmi beş yaşındayım fakat geçmişe dair anılarım, kaybolduğum deliğin içinde canlanıp hayata geri döndüğüm dönemden itibaren başlıyor. İnsanların on altıncı yaş günümden bahsedişlerini ve çenemde çıkan sakalları tıraş etsek mi etmesek mi diye konuştuklarını duymak, karanlığın içinde ışıklar yanıp söndüğünü görmek gibiydi. Söylenenleri işitmek beni korkutmuştu çünkü her ne kadar dolu bir geçmişim ya da hatıralarım olmasa da çocuk olduğumdan emindim ve konuşan sesler yakında erişkin olacak bir insandan bahsediyordu. Sonra üstünde tartıştıkları kişinin ben olduğumu anladım, hatta her günün sonunda gördüğüm bir annem ve babam, kız ve erkek kardeşim olduğunu fark ettim. 
Hani bazı filmler vardır, insanlar hayalet olarak dünyaya geri döner ama öldüklerinden haberleri yoktur. İşte halim aynen öyleydi, insanlar beni görmeden bakıyordu ve nedenini anlayamıyordum.
 
* * *
 
Derinden etkileyici ve şoke edici bir kitap. 
- The Sunday Times 
 
 
Martin eğer istersek hayatın zorluklarıyla baş edebileceğimizi hatırlatıyor. Daha da önemlisi, Martin Pistorius Tanrı'nın bize baş edebileceğimizden daha fazlasını vermediğini ve tam tersine karşılaştığımız zorluk nasıl olursa olsun bununla yüzleşme fırsatını tanıdığını gösteriyor. Hayalet Çocuk'u okuyun. Gerçekten akıcı. Pistorius'un hayatını okuduğuktan sonra daha iyi hissedeceksiniz. 
- Michael Hingson
 
 
Hayalet Çocuk akıl ve kalbimizi açan bir hikâye. 
- Sue Swenson
Hayalet Çocuk Martin Pistorius Pena Yayınları Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba