Türkiye Yayıncılar Birliği'nden Ankara Açıklaması

Türkiye Yayıncılar Birliği (TYB) tarafından bugün yapılan basın açıklamasında, Ankara'da gerçekleştirilen terör saldırısını kınadıklarını dile getirdi. TYB'nin yaptığı basın açıklaması haberin detayında...

Türkiye Yayıncılar Birliği'nden Ankara Açıklaması
Türkiye Yayıncılar Birliği'nden Ankara Açıklaması Nisan
Bu içerik 2837 kez okundu.

Ankara'da yapılan Barış mitingi iki bombalı saldırı ile kana bulandı. Yüze yakın kişi hayatını kaybetti, 160 kişi yaralandı. Türkiye tarihinin en büyük ve kanlı katliamı gerçekleştirildi.

Bu saldırının sorumluları, bombaları patlatanlar kadar, halkı kutuplaştıran, yurttaşları birbirine düşman eden, nefret söylemleriyle hedef gösterenlerdir.

Bu saldırının sorumluları Diyarbakır'da, Suruç'ta ve daha nice yerde gerçekleştirilen terör saldırılarının faillerini yakalamayanlardır.

Bu saldırının sorumluları, olaylardan ders çıkartmayan, gerekli güvenlik önlemlerini almayanlardır.
Basına, halkın haberleşme özgürlüğüne yasak getirerek, sosyal medyayı engelleyerek, insanların acısını paylaşmak, katliamı protesto etmek için biraraya gelmesini, yürümesini güç kullanıp önleyerek yapılmak istenen bu katliamı unutturmak, azmettiricilerinin, faaillerinin yakalanması talebinin dile getirilmesini önlemektir. Bu tür yasaklar halkın gerçekleri öğrenmesini engelleyebilir ama suçluların, suça göz yumanların, suçu teşvik edenlerin unutulmasını sağlamaz.
Hükümeti ve tüm siyasi partileri barış ortamını sağlamak için göreve çağırıyoruz.

Hükümeti öncelikle bu katliamın faillerini, azmettiricilerini, teşvik edenleri yakalamaya ve halkın haber alma hakkını engelleyen uygulamalardan derhal vazgeçmeye davet ediyoruz.

Siyasi partilerimizi bu katliamların soruşturulmasını, faillerinin ortaya çıkarılmasını, basının haber verme ve halkın haber alma haklarını sağlayacak düzenlemeleri yapmak üzere Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni toplamaya çağırıyoruz.

Bu hain saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı, yaralananlara acil şifalar, tüm Türkiye'ye sabır diliyoruz.

Türkiye Yayıncılar Birliği TYB TYBden Ankara Açıklaması
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba