Ay Vakti Dergisi Kısa Filme Konu Oldu

Film Arası Dergisi ve Yeni Şafak Gazetesi sinema yazarı Suat Köçer, "Nokta’nın Hikâyesi" adlı ilk kısa filminin çekimlerini tamamladı. Çekimleri iki gün süren kısa filmde idealist bir yayıncının trajikomik hikâyesi konu ediliyor.

Ay Vakti Dergisi Kısa Filme Konu Oldu
Ay Vakti Dergisi Kısa Filme Konu Oldu Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 3660 kez okundu.

İdealist bir dergi yöneticisinin yaşadığı trajikomik bir olayı konu eden filmde usta oyuncu Bülent Polat ile Seçkin Sevim, Tolga Kortunay, Abdullah Akdemir, Mustafa Koç, Abdulkadir Çubuk ve Rıdvan Meral rol alıyor. Çekimleri iki gün süren filmin yardımcı yönetmenliğini deneyimli genç kuşak yönetmenlerden Ahmet Toklu üslendi. Görüntü yönetmenliğini Halil Aslan’ın yaptığı Nokta’nın Hikâyesi, Kültür Bakanlığı fonundan destek almıştı.

Nokta’nın Hikâyesi, idealist duygularla Ay Vakti isimli edebiyat dergisini ayakta tutmaya çalışan bir avuç idealist insanın bu uğurda yaşadıkları zorlukların küçük bir özetini anlatıyor.

Mustafa Kutlu Özel Sayısı çıkarmaya karar veren Ay Vakti Dergisi Yayın Yönetmeni Mümtaz Hoca ve öğrencileri, baskı maliyetini karşılamak için bir iş adamının kapısına giderek reklam isterler. Dergilerini yaşatabilmek adına istemeyerek gittikleri bu kapıda, bir kez daha para ve çıkar ilişkilerinkiyle yüzleşmek zorunda kalırlar. Gösterişin karşısında tevazu, aç gözlülüğün karşısında kanaatkârlığı temsil eden dergi ekibi, en büyük dayanağı yine kendi ideallerinden alıyor. Ticari çarkın acımasız dişlilerine rağmen, ‘nasib’in gelip bulduğu bu idealist insanlar, bize dünya döndükçe, onu kurtarmak isteyecek insanların da var olacağı mesajını veriyor.

Detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayın.

Ay Vakti Ay Vakti Dergisi Edebiyat Dergisi Kısa Film Noktanın Hikayesi Suat Köçer
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba