Türkiye'nin En İyi Kitap Kafe'si Üsküdar'da Açılıyor

Abartmıyoruz! Kitap kafeler özenli dekorasyonları ve kültürel/edebi donatılarıyla günlük hayatımızda vakit geçirmekten hoşlandığımız en önemli mekanlardır. Her biri, kitapseverler için değerlidir elbette ancak Üsküdar Belediyesi'nin hizmete sunduğu Nevmekan, klasik kitap kafe şablonunun çok dışında, neredeyse bir kütüphaneye dönüşmüş ve şimdiden çok sayıda kitapseveri konuk etmiş. Nevmekan'ın açılışı, Üsküdar'da 20 Ekim 2015 Salı akşamı yapılacak.

Türkiye'nin En İyi Kitap Kafe'si Üsküdar'da Açılıyor
Türkiye'nin En İyi Kitap Kafe'si Üsküdar'da Açılıyor Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 17584 kez okundu.Abartmıyoruz! Kitap kafeler özenli dekorasyonları ve kültürel/edebi donatılarıyla günlük hayatımızda vakit geçirmekten hoşlandığımız en önemli mekanlardır. Her biri, kitapseverler için değerlidir elbette ancak Üsküdar Belediyesi'nin hizmete sunduğu Nevmekan, klasik kitap kafe şablonunun çok dışında, neredeyse bir kütüphaneye dönüşmüş ve şimdiden çok sayıda kitapseveri konuk etmiş. Nevmekan'ın açılışı, Üsküdar'da 20 Ekim 2015 Salı akşamı yapılacak.

Açılış programında bir sergi ve bir dizi konser var. 

"Anadolu Giysilerinde Tekstil Yolculuğu" adlı Sabiha Tansuğ Koleksiyonu sergisi, açılışa katılacak konukları karşılayacak. 

Konser programının detayı ise şu şekilde:

Üsküdar'dan Dünyaya "SEYİR"
Yurdal Tokcan
Göksel Baktagir
Derya Türkan
Ross Daly
Kelly Thoma
Zohar Fresco
Sibil


Nevmekan'ın adresine ve ziyaretçilerinin yorum ve fotoğraflarına ulaşmak için tıklayın

Nevmekan'ı ziyaret edenler sosyal medyada beğenilerini dile getiriyorlar. Bu mesajlardan birkaçı mekan hakkında detaylı bilgi de veriyor:


gurmeciftt


Burası neresi diye soracak olursaniz yeni açılan Nevmekan. Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nin girişinde bulunan ve içerisinde büyük bir kütüphane barındıran bu yer özellikle universite öğrencilerinin akın akın geldiği bir yer. İçerisinin dizaynı gerçekten harika olmuş. Kahvaltı, ana yemek, sıcak içecekler ve birçok tatlıyı barındıran bir mekan. Siz de kütüphaneden ilginizi çeken bir kitap seçip çayınızi söyleyin. Fiyatlara gelecek olursak gerçekten ucuz. Türk kahvesi: 5 TL Tatlılar: 6 TL ile 7 TL arasında değişiyor.

gezionerileri.com

Adını yerini yeni keşfettiğim hoş mu hoş dekor edilmiş sessiz, sakin tarihi mimari ile dikkat çeken ve kütüphane olarak da gidebileceğimiz bir yer Nevmekan Cafe. Mekana ilk girdiğinizde ise ilk dikkat çeken şey gerçekten dekoru, çünkü bence çok özenle düzenlenmiş, tam benlik diyebileceğiniz tarihi bir yer. Tarihi derken diyorsanız aslında bu mekanın olduğu yer eskiden İETT garajı ve tramvay hangarı olarak kullanılıyor ve bir süre müze olarak kullanıldığını duymuştum. 

Nevmekanın şuan işletmeciliğini Üsküdar Belediyesi yapıyor umarım hep belediye yapar :) Neden mi, çünkü bu tarz dekorlu mekanların havasına para ödüyoruz ama bu yerin ise ücretleri gerçekten çok çok uygun. Sevdiğiniz dostlarınızla hoş huzurlu bir zaman geçirebileceğiniz Nevmekan iki katlı ve bahçesi ile hizmet vermekte.

Ayıca iç kapalı kısmında bir de kütüphanesinin olması ortamın biraz daha sessiz sakin huzurlu olmasını etki ediyor ki bence bu zamanda en iyisi en güzeli :) Mekanın tek eksikliği servisin yavaş olması ve menü zenginliğinin biraz az olması he yok ben takılmam diyorsanız onun dışında gerçekten çok çok güzel bir yer ben çok beğendim umarım siz de gidip huzurlu bir vakit geçirirsiniz.

Mekan 08:00 / 23:00 saatleri arasında hafta sonları da açık, Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nin hemen dibinde hizmet vermekte.


* Fotoğraflar Ünsal Ünlü tarafından çekilmiştir.

Nev Mekan Nev Mekan Cafe Nev Mekan Kafe Kitap Kafe Kitap Cafe Üsküdar Belediyesi
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba