Mustafa Kutlu'nun Yeni Kitabı Çıktı

Hikâye kitaplarıyla Türk Edebiyatı'nda önemli bir yer edinen Mustafa Kutlu'nun yeni kitabı çıktı. Hesap Günü adlı kitap İstanbul Tüyap Kitap Fuarı'nda okurla buluşacak.

Mustafa Kutlu'nun Yeni Kitabı Çıktı
Mustafa Kutlu'nun Yeni Kitabı Çıktı Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 6260 kez okundu.

Mustafa Kutlu'nun yeni hikaye kitabı, İstanbul Tüyap Kitap Fuarı'nda okuyucularla buluşuyor. Kitapyurdu.com'da 2-8 Kasım tarihleri arasında 'Haftanın Kitabı' olan Hesap Günü, İstanbul Tüyap Kitap Fuarı'nda ilk kez okurla buluşacak.

Usta hikâyeci Mustafa Kutlu’dan yepyeni bir eser: Hesap Günü

“Musallada bir tabut, yeşil örtü üstünde, yapayalnız…

İkindi okunmuş, namaz kılanlar camiye girmiş, kılmayan kalabalık cami duvarına yanaşıp saçak altına sığınmış. Alafranga bir muhit; ama gelin durumu izah edin. Erkekler cami duvarında, kadınlar şadırvan altında. Haliyle haremlik selâmlık olmuş. Böyledir…

Önce bir büyücek naylon top, pat-pat zıplayarak müezzinin bahçesine kadar gitti, mısırların arasında kayboldu. Topun ardından bir oğlan çocuğu altı, yedi yaşlarda; onun ardından aynı yaşta bir kız, mısır püskülü sarı saçlarını savurarak koştular.

Hem koşuyor, hem gülüyor, hem cıvıl cıvıl konuşuyorlar. Mısırların arasında kayboldular. Çocuklar böyle bir rüzgâr estirdiler işte. Gökyüzünün karanlık çarşafı keskin bir bıçakla yırtıldı. Arasından güneş çıktı, beyaz bulutlar. Kuşlar ötmeye, çiçekler açmaya başladı. Şadırvan havuzundan su sesi geldi.

Hayat olanca parıltısıyla cami avlusunu ışığa boğdu…”

(Yayınevi tanıtımından.)

Mustafa Kutlu Dergah Yayınları Dergah Dergisi Hesap Günü Mustafa Kutlu Kitapları Mustafa Kutlu Eserleri
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba