Hacamat TÜYAP'ta Neden Yok?

Hacamat, "bu ülkenin manevi ve milli değerlerine sahip çıkan, yok görülmüş ve aşağılanmış Müslüman kimliğini taşımaktan gocunmayan bir dergi" olarak tanımlıyor kendini. Ülkemizde haftalık yayın yapan dört mizah dergisinden biri. Öteki üç dergi üslup ve içerik olarak benzer görülürken, Hacamat "İslami duyarlılık" olarak ötekilerden farklı görülüyor. TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı gibi Türkiye'nin en büyük kitap fuarında, yüzlerce yayıncının yer bulabildiği bir organizasyonda, hele de bu yıl fuarın teması mizah olarak belirlenmişken, Hacamat'a "yerimiz yok" denilerek alan verilmemesi tartışma yarattı.

Hacamat TÜYAP'ta Neden Yok?
Hacamat TÜYAP'ta Neden Yok? Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 2425 kez okundu.

Hacamat, "bu ülkenin manevi ve milli değerlerine sahip çıkan, yok görülmüş ve aşağılanmış Müslüman kimliğini taşımaktan gocunmayan bir dergi" olarak tanımlıyor kendini.

Ülkemizde haftalık yayın yapan dört mizah dergisinden biri.

Öteki üç dergi üslup ve içerik olarak benzer görülürken, Hacamat "İslami duyarlılık" olarak ötekilerden farklı görülüyor.

TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı gibi Türkiye'nin en büyük kitap fuarında, yüzlerce yayıncının yer bulabildiği bir organizasyonda, hele de bu yıl fuarın teması mizah olarak belirlenmişken, Hacamat'a "yerimiz yok" denilerek alan verilmemesi tartışma yarattı. 

Birçok internet sitesinde ve gazetede yer alan haberler, TÜYAP'ın Hacamat'a ambargo uyguladığını, sansür uyguladığını dile getirdi. 

İşte o tepkilerin bir bölümü:


 

Tüyap'tan kötü mizah: Mizah temalı fuara mizah dergisini almadılar.Hacamat Mizah Dergisi Yayın Yönetmeni Faruk Günindi,...

Posted by Hacamat Mizah Dergisi on 30 Ekim 2015 Cuma
Hacamat Dergisi Hacamat Mizah Dergisi TÜYAP Tüyap Tüyap İstanbul Kitap Fuarı İstanbul Tüyap Kitap Fuarı Ambargo Sansür
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba